Nowi aktorzy oraz producentka w „Doktorze Who”

Najnowszy numer Doctor Who Magazine przyniósł nam kolejne wieści dotyczące osób zaangażowanych w Doktora Who. Tym razem jest to czterech aktorów z odcinków rocznicowych oraz Alison Sterling, która została producentką w drugim sezonie Piętnastego Doktora.

Dara Lall

Dara Lall gra postać o imieniu Fudge w najbliższym odcinku, The Star Beast. Jest to postać, która pojawiła się w oryginalnym komiksie. Producent wykonawczy Phil Collinson mówi:

Czytelnicy ostatniego numeru DWM mieli okazję przekonać się, że twórcy postaci Meepa, Pat Mills i Dave Gibbons byli zachwyceni odkryciem, że postać Fudge’a przetrwała przy przenoszeniu opowieści na ekran. Miło powitać Darę na pokładzie, jak również postać o tak pięknym i historycznym pochodzeniu.

Pozostałych trzech aktorów zobaczymy w finale przygód Czternastego Doktora, The Giggle.

John MacKay

John MacKay (Uczciwa kobieta, The Hollow Crown, Cruella) zagra twórcę telewizora, którym był John Logie Baird (ostatecznie potwierdza to wcześniejsze teorie z nim związane). Russell T Davies o aktorze powiedział tak:

John MacKay jest najdoskonalszym wyborem, by zagrać Johna Logiego Bairda. Tak doskonałym, że wybrałem go dwukrotnie! John najpierw wystąpił w tej roli w moim serialu dla ITV, Nolly, bo Noele Gordon (w tej roli Helena Bonham Carter) była, coś dla fanów historycznych faktów, pierwszą kobietą na świecie, która pojawiła się w kolorowej telewizji. Znalazła się tam właśnie dzięki Bairdowi. Dlatego teraz, gdy ten sam aktor gra tę samą postać, oznacza to, że wszystkie moje seriale oficjalnie są osadzone w tym samym uniwersum! Ale nie zwracajcie na mnie uwagi, John to cudowny aktor i doskonały casting w wykonaniu Andy’ego Pryora i jego zespołu.

Ciekawostką jest, że w czternastoczęściowym komiksie Liberation of the Daleks z Doctor Who Magazine, będącym pierwszą przygodą Czternastego Doktora, nazwisko to pojawia się w drugiej części jako nazwy sklepów widocznych w trakcie ataku Daleków!

Liberation of the Daleks John MacKay

Ciekawe, jakie jeszcze wskazówki ukryto w tym komiksie?

Charlie De Melo w Coronation Street

Kolejnym aktorem jest Charlie De Melo (Coronation Street, EastEnders, The Interceptor), który wcieli się w Charlesa Banerjee. Phil Collinson powiedział:

To wielka przyjemność powitać Charliego na pokładzie. Byłem producentem Coronation Street wiele lat temu i od tamtego czasu uważnie się temu serialowi przyglądam – tak wypatrzyliśmy Millie Gibson! Dlatego gdy Charlie opuścił serial, od razu znalazł się na moim radarze i wkroczyliśmy, żeby wprowadzić go do Doktora Who. Mogliście zauważyć go już w zwiastunie i mogę z pewnością powiedzieć, że Charles Banerjee zmierza w kierunku horroru, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy na ekranie.

The Giggle Czternasty, Ibrahim i Kate

Ostatnim z aktorów jest Alexander Devrient, którego zobaczymy jako pułkownika Ibrahima (pomiędzy Doktorem i Kate na zdjęciu wyżej). Aktora i jego postać Phil Collinson zapowiada następująco:

Wieloletni fani dorastali wraz konceptem rodziny UNIT-u, powracającej obsady postaci, które pojawiają się u boku Doktora, za każdym razem, gdy potrzebuje on usług tej jednostki zadaniowej. To wielka przyjemność powitać Alexandra jako pułkownika Christophera Ibrahima – jego imię pada dopiero w przyszłorocznym sezonie! Ibrahim to niezłomny żołnierz UNIT-u, służący lojalnie u boku Kate Lethbridge-Stewart. Jednak nawet on jest ledwo gotowy na nadchodzące niebezpieczeństwa. Dobrze jest uczynić Alexandra częścią rodziny. Miejmy nadzieję, że pułkownik Ibrahim przeżyje!

Alison Sterling

Dla Alison Sterling (Zaślepiona, We Can Be Heroes), która produkuje pierwszy blok zdjęć do drugiego sezonu, nie jest to pierwsza styczność z Whoniwersum – jako aktorka użyczyła głosu w słuchowiskach od Big Finish z serii Main Range: The Natural History of Fear (nieznana z imienia postać) i The Twilight Kingdom (Tarrith Koth). Jest tym samym jedną z niewielu osób spoza personelu Big Finish, które pojawiły się jako dwie różne postaci w kolejnych słuchowiskach. Sterling odpowiedziała w DWM na kilka pytań w miniwywiadzie:

Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie Doktora Who?

Miałam jakieś pięć lat. Mieliśmy czarno-biały telewizor, który stał w kącie obok pieca gazowego. Doktorem był chyba Patrick Troughton, ale szczerze mówiąc przez większość odcinka chowałam się za sofą w strachu przed Dalekami, więc moje wspomnienia są teraz trochę zamglone.

Kto jest twoim ulubionym towarzyszem?

To musi być Billie Piper [jako Rose]. Wydawała się sprawcza i miała wspaniałą chemię z Christopherem Ecclestonem.

Co najbardziej ekscytującego nakręcisz? (Bez spoilerów!)

Wszystkie nasze scenografie są wspaniałe dzięki naszemu cudownemu zespołowi projektantów, ale myślę, że największą frajdą będzie sekwencja w dżungli – techniczne wyzwanie z kablami, gimbalami[1]Gimbal to stabilizator do kamery lub telefonu., efektami specjalnymi i wyczynami kaskaderskimi… wiele rzeczy może pójść nie tak!

źródło: Doctor Who Magazine #597


Doktor Who powróci z trzema odcinkami specjalnymi z premierą na platformie Disney+ co sobotę począwszy od 25 listopada. Natomiast już 25 grudnia na Disney+ znajdzie się świąteczny odcinek specjalny pod tytułem The Church on Ruby Road.

Zapraszamy do dyskusji o nadchodzących odcinkach na grupie na Facebooku – TARDISawce oraz na naszym serwerze Discorda. Nie może Was zabraknąć w ożywionych rozmowach, które mają tam miejsce już teraz!

Przypisy

Przypisy
1Gimbal to stabilizator do kamery lub telefonu.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *