Children in Need – powrót Czternastego Doktora

Czekamy na The Star Beast, ale zanim nastąpi premiera tego odcinka zobaczymy jeszcze jedną ekranową przygodę Czternastego Doktora. Specjalny miniodcinek zostanie wyemitowany w ramach Children in Need.

Opis miniodcinka brzmi następująco:

David Tennant jako Czternasty Doktora spotyka tajemniczą nową postać, w którą wcieli się aktor i komik Mawaan Rizwan. To wtedy Doktor odkryje odwieczną tajemnicę związaną z jednym z jego najstarszych przeciwników…

Scenariusz napisał sam Russell T Davies. Miniodcinek powstał specjalnie na wydarzenie BBC Children in Need, które to będzie mieć miejsce 17 listopada, na krótko przed premierą nowych przygód w trzech odcinkach rocznicowych.

Czternasty Doktor Children in Need

Oglądający piątkowe wydarzenie na BBC zobaczą także proces powstawania tej sceny, ponieważ w ramach emisji Children in Need program dokumentalny Doctor Who: Unleashed zaprezentuje specjalną niespodziankę w postaci ekskluzywnego filmiku zza kulis.

David Tennant powiedział o wydarzeniu:

Każdego roku, gdy byłem w Doktorze Who, robiliśmy coś dla Children in Need, dlatego uważam za właściwe, że robimy coś również w tym roku. Children in Need to narodowa tradycja. Z pewnością jest to tradycja BBC, a Doktor Who jest jej częścią. Bardzo się cieszę, że możemy dać widzom Children in Need tę dodatkową niespodziankę.

Mawaan Rizwan Children in Need

Mawaan Rizwan wspominał swój udział w miniodcinku:

To niebywała frajda pracować z moimi idolami z Whoniwersum Davidem Tennantem i Russellem T Daviesem. Mój wewnętrzny dzieciak wprost szalał na planie.

Z kolei showrunner Russell T Davies dodał:

Doktor Who ma wspaniałą tradycję wspierania Children in Need i mam nadzieję, że zarówno fani, jak i nowi widzowie będą mogli obejrzeć, cieszyć się i dołożyć się do tej wspaniałej sprawy.

Jeśli macie dostęp do BBC One lub iPlayera, obejrzycie miniodcinek w piątek 17 listopada o 20:00 polskiego czasu. Na iPlayerze będzie także dostępny wspomniany wcześniej materiał zakulisowy. Na ten moment nie wiadomo czy będzie on dostępny na Disney+, podobnie jak nie wiadomo czy na tej platformie pojawi się Doctor Who: Unleashed.

Nyder Genesis of the Daleks

Ciekawy jest mundur nowej postaci. Fani zauważyli, że ma on dokładnie te same symbole na kołnierzu, co Kaledzi (rasa, do której należał Davros i z której wywodzą się Dalekowie) w Genesis of the Daleks. Czyżby więc Doktor udawał się na Skaro? Zakończenie komiksu Liberation of the Daleks może sugerować, że faktycznie tak będzie. Tajemnicą wspomnianą w opisie może być coś związanego z dalekowymi czołgami, bo na pierwszym zdjęciu wygląda, jakby Doktor trafił do miejsca, w którym powstaje egzemplarz takiego pojazdu.

źródło: Doctorwho.tv


Doktor Who powróci z trzema odcinkami specjalnymi z premierą na platformie Disney+ co sobotę począwszy od 25 listopada. Natomiast już 25 grudnia na Disney+ znajdzie się świąteczny odcinek specjalny pod tytułem The Church on Ruby Road.

Zapraszamy do dyskusji o nadchodzących odcinkach na grupie na Facebooku – TARDISawce oraz na naszym serwerze Discorda. Nie może Was zabraknąć w ożywionych rozmowach, które mają tam miejsce już teraz!Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *