Nowe zdjęcia z 60-lecia „Doktora Who”

Kiedy w maju zeszłego roku ogłoszono, że do Doktora Who powracają David Tennant i Catherine Tate, oboje w swoich rolach (choć jeszcze nie było wiadome, że David wróci jako Doktor, owszem, ale jako Czternasty), wielu Whovian było zachwyconych tą nowiną.

Okazuje się, że niewielu fanów mogło być bardziej podekscytowanych niż sam David Tennant, zagorzały widz serialu od czasów wczesnego dzieciństwa. Poproszony o opisanie kręcenia odcinków rocznicowych w wywiadzie przeprowadzonym jeszcze przed strajkiem SAG-AFTRA, aktor odpowiedział:

Och, radosne. Po prostu nieoczekiwana przyjemność z powrotu do czegoś, co było tak cudownym doświadczeniem 15 lat temu. Mieć możliwość porządnego pobiegania, choć w nieco innym długim płaszczu, było frajdą, której sobie nigdy nie wyobrażałem.

Jak przypomina aktor, „jest pewien precedens byłych Doktorów wracających na gościnne występy. Na przełomie 1972 i 1973 roku do Jona Pertwee dołączyło jego dwóch poprzedników, William Hartnell i Patrick Troughton. Mowa oczywiście o The Three Doctors, pierwszej wielodoktorowej historii. Z kolei w erze New Who pierwszym tego typu pełnowymiarowym odcinkiem był oczywiście Dzień Doktora (aczkolwiek pierwszą wielodoktorową historią po wznowieniu serialu był miniodcinek Time Crash). Do Jedenastego dołączył wówczas Dziesiąty, a nawet Tom Baker jako Kurator. Jednak tym razem pierwszy raz powracający odtwórca roli Doktora wcieli się w obecnego Doktora.

Pojawiły się dzisiaj nowe zdjęcia z odcinków rocznicowych – cztery promocyjne widoczne poniżej, po jednym z każdego odcinków oraz zdjęcie Czternastego i Donny.

Opublikowano dzisiaj także zakulisowe zdjęcie opatrzone hasztagiem #WhoSpy.

Kulisy The Star Beast

Jak widać na klapsie – jest to zdjęcie z pierwszego z odcinków rocznicowych. Wygląda też na to, że może to być pierwsza zapowiedź czegoś w stylu Doctor Who Confidential, czego istnienie sugerował w kwietniu David Tennant. Plotki mówiły, że program będzie się nazywał Doctor Who Unleashed, ale może właśnie hashtag wskazuje na prawdziwą nazwę jak np. Doctor Who Spy?

Tennant ma nadzieję nie zawieść fanów, którzy z sentymentem wspominają jego poprzednie przygody jako Władcy Czasu:

Mam po prostu nadzieję, że wyglądam na tak szybkiego, jak w latach 2000.

W końcu Doktor wie najlepiej, że podróżowanie w czasie wstecz może być czasem ryzykowne.


źródło: Entertainment Weekly

Trzy odcinki rocznicowe zatytułowane The Star Beast, Wild Blue Yonder i The Giggle pojawią się jesienią w listopadzie – na BBC w Wielkiej Brytanii oraz na Disney+ poza nią.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *