„Doctor Who: Redacted” powraca z drugą serią

W zeszłym roku na BBC Sounds pojawił się doktorowy podcastDoctor Who: Redacted, w którym trzy główne bohaterki, Cleo, Abby i Shawna prowadziły podcast „Akta Niebieskiej Budki” (The Blue Box Files), próbując dojść do tego, co kryje się za niebieską budką i czy Doktor faktycznie istnieje. Już w przyszłym tygodniu słuchowisko to powróci z drugą serią składającą się z sześciu odcinków. Premiera nastąpi 18 września.

Jako główna scenarzystka powraca Juno Dawson, wraz z obsadą w postaci Charlie Craggs, Lois Chimimby (Doktor Who, Vigil, Dopasowani) oraz Holly Quin-Ankrah (Coronation Street, Grange Hill), które powracają w rolach głównych. W pierwszym sezonie gościnnie pojawiły się takie postacie jak Trzynasta Doktor grana przez Jodie Whittaker czy Rani Chandra, Kate Stewart, Petronella Osgood i Madame Vastra. W drugiej serii również możemy się spodziewać obsady znanej z serialu i nie tylko. Na liście gwiazd znaleźli się między innymi: Freddy Carter (Wonder Woman, Cień i kość, Pennyworth), Anjli Mohindra (czyli oczywiście Rani Chandra), Dervla Kirwan (Mercy Hartigan w Następnym Doktorze i panna Quill ze słuchowiskowego Class), Alexander Armstrong (Mr Smith, czyli głos superkomputera Sary Jane z Przygód Sary Jane oraz odcinków Stolen Earth i Journey’s End głównego serialu).

Juno Dawson mówi:

Jestem tak bardzo podekscytowana, że Doctor Who: Redacted wraca na drugą serię, to szczególnie wyjątkowe być częścią tak ważnego roku dla serialu. Mamy gwiazdorską powracającą obsadę, a powitanie gwiazd gościnnych, zarówno nowych jak i starych, w zakątku uniwersum Doktora Who należącego do Cleo, Abby i Shawny było wspaniałe. Nie mogę się doczekać aż fani odsłuchają serię i zobaczą, co czeka trio bohaterek.

Doctor Who Redacted seria 2
Charlie Craggs i Freddy Carter

A oto opis nadchodzącej serii:

Cleo (Charlie Craggs), Abby (Lois Chimimba) i Shawna (Holly Quin-Ankrah) dalej prowadzą swój podcast The Blue Box Files, opowiadający o ich próbach namierzenia przypadków zaobserwowania tajemniczej niebieskiej budki, która pojawia się poprzez historię, zwykle w tym samym czasie co wielkie, apokaliptyczne wydarzenia.

W ostatnim roku podcast poprowadził je do uratowania świata przed zabójczym psycho-wirusem z pomocą tajemniczej kosmitki zwanej Doktor. Ale teraz tylko Cleo pamięta cokolwiek z tych wydarzeń. Wie, że coś tam jest, dlatego zamierza oszczędzać – tak, naprawiła relacje ze swoją mamą, ale jej życie nie nabrało rumieńców. W międzyczasie jej najlepsze przyjaciółki, Abby i Shawna, zostały parą i Cleo czuje się jak piąte koło u wozu. Skupia się na ważnych życiowych pytaniach, takich jak „Czy wielkie szczury atakują wschodni Londyn?”.

A wtedy w życiu Cleo ląduje zagadkowy kosmita. I nie jest to tym razem Doktor. Apex Costa ma wszystko; styl, dobry wygląd, urządzenie do teleportacji. Ale czy jest tym, na kogo wygląda?

Odcinki podcastu będą ukazywać się na BBC Sounds co tydzień. Zwiastun 2 serii możecie odsłuchać tutaj, natomiast pierwszą serię (a później również nowe odcinki podcastu) znajdziecie w tym miejscu.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *