Nadchodzą kolejne Dni Fantastyki

Tak jak w zeszłym roku, ponownie pojawimy się na wrocławskich Dniach Fantastyki – tym razem będzie to już XVIII edycja. I co więcej, tym razem będziemy patronować temu konwentowi!

Dni Fantastyki plakat
Oddajmy więc głos organizatorom:

Pobudź swoją wyobraźnię, odkurz starą różdżkę, spakuj słowiański bestiariusz i fasolki wszystkich smaków do plecaka i przybywaj! Już od 26 sierpnia Dni Fantastyki zabiorą Was w podróż po Granicach Magii!  XVIII edycja DF-ów skupi się na elementach słowiańskiego folkloru, mitów, baśni i legend, zahaczając o motywy magiczne w przyrodzie i realizm magiczny, a na fantastycznych postaciach czyniących magię kończąc.

W dniach 26-28 sierpnia 2022 będziesz mógł wraz z innymi fanami oraz twórcami fantastyki spotkać się w jednym miejscu – którym jak co roku będzie CK Zamek – by wspólnie podyskutować o fenomenie Pratchetta, nauczyć się rzucać nowe zaklęcia, wspólnie zatańczyć na fenomenalnym koncercie lub poczytać po zmroku ballady Mickiewicza!

A jeśli chcesz bliżej zapoznać się z tematyką fantastyczną, dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z grami RPG, a może poznać najlepsze komiksy minionego roku, zapraszamy do spędzenia czasu  z serią Podcast CyberDF, w której Piotrek Bujak rozmawia z wyjątkowymi gośćmi. Z kolei różne wizje przyszłości przedstawi Ci duet – Szymon Makuch oraz Adam Flamma. Prowadzący podcast Pop-Tropy zagłębiają się w zakamarki popkultury, aby odnaleźć odpowiedzi na pytania, które się jasnowidzom nie śniły.

Pamiętaj o polubieniu naszego fanpage’a i regularnie zaglądaj na stronę , aby nie ominęły Cię żadne szczegóły.

Do zobaczenia niebawem – czyli już w te wakacje!

Dni Fantastyki są organizowane we Wrocławiu od 2004 roku, co czyni je najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce, ujętej zarówno w formie literackiej, filmowej, artystycznej, komiksowej czy związanej z grami. Jak co roku Centrum Kultury „Zamek” jest miejscem, w którym zbierają się zarówno fani, jak i twórcy fantastyki – od pisarzy zaczynając, a na reżyserach czy aktorach kończąc. Celem Dni Fantastyki jest przede wszystkim stworzenie środowiska sprzyjającego wyrażaniu siebie i swoich zainteresowań, rozwijaniu pasji czy poznawaniu ludzi, którzy je dzielą.


Wprawdzie sami przygotujemy coś doktorowego (i pozadoktorowego prawdopodobnie też), ale jeśli macie pomysł na jakąś doktorową lub fantastyczną prelekcję, warsztat czy atrakcję – zgłoście się w tym formularzu. Zgłoszenia punktów programowych są przyjmowane do końca czerwca.

Dni Fantastyki czerwone logo

Jeśli chodzi o bilety – jeśli braliście w zeszłym roku udział, to pamiętacie być może że ze względu na pandemię zdecydowano się na wprowadzenie pojedynczych biletów na konkretne punkty wydarzenia. Chodziło ograniczenie liczby miejsc spowodowane obostrzeniami i jednocześnie zapewnienie, że osoby chętne na daną prelekcję będą mogły wziąć udział w tym, w czym by chciały.

W tym roku wracają trzydniowe karnety. Karnety należy w punktach kasowych w czasie festiwalu wymienić na opaski, będące w czasie trwania imprezy dowodem zakupu. Uprawniają one do poruszania się po budynku oraz do uczestniczenia w punktach programu zgodnie z poniższymi zasadami.

Osoby posiadające karnet mogą zajmować miejsca w puli miejsc karnetowych na salach zgodnie z kolejnością kolejki. Posiadanie karnetu nie oznacza rezerwacji miejsca na punktach programu. Osoby posiadające karnet wpuszczane są do sali od 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu. Karnety uprawniają również do korzystania z gamesroomów zgodnie z obowiązującym w nich limitem miejsc.

Karnetów jest ograniczona ilość, pula liczyła 1000 egzemplarzy, na moment pisania tego tekstu pozostało już 972 egzemplarze.

Karnet kosztuje 130 złotych i można je nabyć przez internet na stronie biletyna.pl albo w siedzibie organizatora – Centrum Kultury “Zamek” we Wrocławiu, pl. Świętojański 1.

Jeśli z jakichś przyczyn wolelibyście wziąć udział tylko w części konwentu – nie ma problemu. Zeszłoroczny sposób biletowania będzie jak najbardziej możliwy również w tym roku, przy czym z przyczyn oczywistych, dopóki programu Dni Fantastyki jeszcze nie ma, nie jest możliwe kupowanie tego typu biletów.

Zapraszamy Was na konwent już teraz – zarezerwujcie sobie czas w dniach 26-28 sierpnia 2022. Jest to jedyny w swoim rodzaju konwent, sam zamek i okolice zawsze były magiczne, a na te wakacje, sądząc po motywie przewodnim, magii będzie tylko więcej.

Do zobaczenia we Wrocławiu, a konkretnie w Leśnicy!Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *