Mnóstwo nowych zdjęć z drugiego odcinka oraz tytuł i opis trzeciego

Nie minęło dużo czasu od premiery odcinka halloweenowego, a już pojawiły się kolejne zdjęcia z „Wojny Sontaran”. Dużo zdjęć. Oto one!

Poznaliśmy także nowy opis odcinka z iPlayera:

W trakcie wojny krymskiej Doktor odkrywa brytyjską armię walczącą z armią brutalnych kosmitów, Sontaran, zaś Yaz i Dan są rzuceni głębiej w walę o przetrwanie. Czym jest Świątynia Atropos? Kim są Mouri?

Oto uaktualnione dane z iPlayera:

Jodie Whittaker: Doktor
Mandip Gill: Yasmin Khan
John Bishop: Dan Lewis
Jacob Anderson: Vinder
Sam Spruell: Rój
Jonathan Watson: Skaak/Sontarański komandor Riskaw
Sara Powell: Mary Seacole
Sue Jenkins: Eileen
Paul Broughton: Neville Lewis
Steve Oram: Joseph Williamson
Gerald Kyd: Generał Logan
Dan Starkey: Svild
Rochenda Sandall: Błękitna (Azure)
Jonny Mathers: Pasażer
Nigel Richard Lambert: Kapłan Triangle

Poza zwiastunem Next Time z końca odcinka, zamieszczono także drugi zwiastun „Wojny Sontaran”.

Premiera odcinka „Wojna Sontaran” w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 7 listopada o 19:15 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 26 listopada o 17:25 na BBC First.

Znamy także tytuł trzeciego odcinka Doctor Who: Flux:

Ze względu na tytuł ewidentnie wymagający znajomości kontekstu, nie podejmujemy się roboczego jego tłumaczenia. Posiadamy także opis odcinka:

„Czas zaczyna szaleć”. Na planecie, która nie powinna istnieć, po apokalipsie Doktor, Dan, Yaz i Vinder stoczą bitwę o przetrwanie.

A oto zdjęcia pochodzące z odcinka.

Na iPlayerze podano także częściową obsadę trzeciego odcinka:

Jodie Whittaker: Doktor
Mandip Gill: Yasmin Khan
John Bishop: Dan Lewis
Sam Spruell: Rój
Craig Els: Karvanista
Steve Oram: Joseph Williamson
Nadia Albina: Diane

Premiera odcinka Once, upon time w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 14 listopada najpewniej o 19:30 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 3 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 50-minutowy przedział czasowy, co niekoniecznie oznacza, że odcinek będzie dokładnie tyle trwać.

Wygląda na to, że na Atropos, która pojawiła się już w opisie całej serii będą mieć miejsce zdarzenia przynajmniej dwóch odcinków. Wygląda ona na bardzo ważne miejsce – Yaz i Vinder spotkają tam Rój, Błękitną i tajemniczą postać w czerni. Widzieliśmy ją już wcześniej w doniesieniach. Można przypuszczać, że wszyscy troje tworzą Ravagersów, o których mówił Chibnall w wywiadzie. Ciekawe, że postać w czerni jest jednak ubrana w innym stylu – w jego stroju jest zdecydowanie większa prostota. Czy jego „czaszka” jest maską, czy też jednak należy do tego samego gatunku, co Rój i Błękitna? Jaką rolę pełnią postacie na podestach? Wydaje się, że są to jakiegoś rodzaju hologramy, gdyż na zwiastunie serii było widać, że pojawiają się, gdy w pomieszczeniu stoi Vinder, zaś Błękitna niszczyła jedno z tych urządzeń.

Mamy także wreszcie pierwsze zdjęcie Vindera i kogoś z Team TARDIS. Czy spotka już Doktor, czy może na razie pozna tylko Yaz i głównych wrogów? No i tytuł trzeciego odcinka może wcale nie być taki mało kreatywny – jego wieloznaczność może sugerować całkiem ciekawą fabułę.

No i poznamy rodziców Dana, kto nie może się doczekać? A także będzie więcej Karvanisty w trzecim odcinku!

źródło: TV Zone oraz CultBoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *