Kate Herron i Briony Redman napiszą odcinek „Doktora Who”

Nowa seria Doktora Who, z Ncutim Gatwą w roli Piętnastego Doktora, będzie zawierała odcinek, którego współautorkami są Kate Herron i Briony Redman.

Obie scenarzystki dały się już poznać w roli twórczyń – Kate była producentką wykonawczą i reżyserką całego pierwszego sezonu Lokiego (popularnego serialu Marvel Studios dla Disney+) oraz reżyserką docenionego przez krytyków serialu Sex Education. Briony to aktorka, komiczka i scenarzystka nagrodzona BAFTA Rocliffe, znana między innymi z walijskiej komedii kryminalnej Pont Brec czy nagradzanego filmu krótkometrażowego Forget-Me-Not, który był wyświetlany na festiwalach filmowych na całym świecie.

Kobiety współpracowały przy wielu wspólnych projektach, w tym przy komiksie The Storkening, a także przy projektach telewizyjnych i filmowych, w tym przy produkcji science fiction Miss Universe i uznanym filmie krótkometrażowym Smear. Teraz ponownie połączyły siły, aby zabrać widzów w niezapomnianą przygodę w nowej serii Doktora Who. Będzie to tym samym pierwszy odcinek od czasów The Ultimate Foe z Siódmym Doktorem pisany przez duet scenariopisarski, w którego skład nie wchodzi obecny showrunner lub producent wykonawczy.

Kate Herron

Kate Herron powiedziała:

Najwyraźniej nie mam dość podróży w czasie. Pisanie dla Russella i Ncutiego to wielki zaszczyt. Świetnie się bawiliśmy i nie możemy się doczekać, aż wszyscy to zobaczycie.

Briony Redman

Briony Redman dodała:

Jako wielka fanka Doktora Who i Russella T Daviesa marzyłam o napisaniu scenariusza do tego serialu.

Showrunner serialu, Russell T Davies, podkreślił:

To taki moment, w którym naprawdę kocham swoją pracę. Praca z ogromnie utalentowanymi osobami, jakimi są Kate i Briony, sprawia, że mój świat jest większy i jaśniejszy, a także dużo fajniejszy. Byłem wielkim fanem Lokiego, więc odezwałem się do Kate, aby jej o tym powiedzieć – przedstawiła mnie Briony i wszystko poszło gładko! Napisały wspaniały scenariusz, który stworzył wyjątkowe wyzwania zarówno dla obsady, jak i ekipy na planie. Efekt końcowy jest piękny, ekscytujący i przerażający, inny niż jakikolwiek odcinek Doktora Who.

W instastory na swoim Instagramie Kate Herron oznaczyła nie tylko Ncutiego Gatwę, Millie Gibson czy RTD, ale też Bena Chessella, co wskazywałoby na to, że scenarzystki napisały odcinek wyreżyserowany właśnie przez niego. Wiemy, że Chessell wyreżyserował dwa odcinki, w tym drugi odcinek serii 14, o czym wspominał Murray Gold. Reżyser odpowiadał za czwarty blok zdjęć, w którego skład wchodziły odcinek mający miejsce w latach 60., a drugi w epoce regencji, poprzedzającej epokę wiktoriańską. Z wypowiedzi RTD wydaje się jednak, że to on napisał pierwszy z nich, zatem Kate Herron i Briony Redman prawdopodobnie napisały odcinek, w którym zobaczymy postacie w tych strojach:

Jonathan Groff, Millie Gibson i Ncuti Gatwa w odcinku regencyjnym

Doktor Who powróci już w listopadzie w postaci trzech rocznicowych odcinków specjalnych z Davidem Tennantem w roli Czternastego Doktora. W okresie świątecznym wyemitowany zostanie pierwszy odcinek z Piętnastym Doktorem, w którego wcieli się Ncuti Gatwa. Premiera serii 14 będzie miała miejsce w przyszłym roku, a już wczoraj (23 października) rozpoczęły się zdjęcia do serii 15. W Polsce nowe odcinki będą dostępne na platformie Disney+.

źródło: doctorwho.tvCzłonek redakcji Gallifrey.pl w latach 2014-2015 i ponownie od 2023 roku. Fan Dwunastego i Dziesiątego, swoją przygodę z Whoniwersum rozpoczął jednak od „Przygód Sary Jane”. Kolekcjoner wszystkiego co doktorowe, w tym m.in. płyt DVD oraz Blu-ray, książek, komiksów, figurek i autografów. Licencjat poświęcił zaginionym odcinkom „Doktora Who” oraz destrukcyjnym praktykom archiwalnym BBC. Z wykształcenia filmoznawca, obecnie student mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *