Jodie o swoim czasie w TARDIS i nadchodzącym odejściu

Kolejny sezon będzie mieć premierę już w przyszłym tygodniu, tymczasem Jodie Whittaker podsumowała swój czas w TARDIS:

Wiem, że to jest najlepszy czas, który kiedykolwiek będę mieć w pracy. Czułam to od początku. Myślę, że naprawdę mam także szczęście z powodu Mandip. Jeśli kiedykolwiek będziesz u czyjegoś boku przez całą podróż – przebywanie na panie przez cały dzień z Mandip było niesamowite, bo jest jedną z najzabawniejszych osób, jakie kiedykolwiek spotkałam. Jest ona też naprawdę stała. Podczas gdy ja jestem taka przez cały czas, ona jest naprawdę stała. Ona jest jak skała. Tylko taka naprawdę zabawna skała.

To co było emocjonalnego [w zbliżaniu się do końca], to to, że ja i Mandip byłyśmy bardzo świadome przez cały czas, bo miałyśmy tak dużo spotkań z prasą, że w tym uczestniczyłyśmy. Wiedziałyśmy, kiedy spotykałyśmy się z prasą przy pierwszym sezonie – co nie? – że czasami tak będzie, że wiemy, że świetnie się bawimy. Możecie sami to stwierdzić.

Jodie wypowiedziała się też na temat swojej przyszłości:

Jestem w środku kariery, jak dla mnie. Zaczęłam pracować, gdy miałam 22 lata lub coś koło tego, a w przyszłym roku skończę 40 lat. Więc jestem tak trochę w środku kariery i sądzę, że – ze wszystkich rzeczy, o których wiem, że będę z nimi kojarzona na zawsze – dzięki Bogu, jest to rzecz, którą tak bardzo uwielbiałam.

Aktorka powiedziała też jak to jest zostawić rolę Doktor za sobą:

Byliśmy w tym bardzo obecni, ale musisz uszanować serial, uszanować wszystko. Ja i Chris [Chibnall]… Powiedzieliśmy sobie, że chcemy zrobić trzy sezony. Tylko nikt cię do tego nie zmusza, dlatego zawsze rozmawialiśmy [o tym, jak długo zostać]. To zawsze było płynne.

Jednak kiedy podejmujesz tę decyzję…. Wiesz, nie mogłam sobie wyobrazić jak to będzie napisane, w końcu ta Doktor jest Doktor Chrisa. Dla mnie jest to w porządku [by odejść teraz], jednak jeśli wszyscy zawsze do ciebie podchodzą mówiąc „jestem fanką lub fanem Doktora Who” – wtedy to jest absolutna radość, to była taka przyjemność.

Jodie dodała, że mimo to będzie „pełna żalu” po odejściu z serialu:

Nawet myślenie o tym mnie zasmuca, ale serial potrzebuje nowej energii. Doktor – radość z tej części jest taka, że przekazujesz pałeczkę dalej. I nie wiem kto to będzie. Ktokolwiek to będzie, to wspaniałe, że mogę powiedzieć: twój czas będzie w sam raz!


Doctor Who: Flux, czyli 13 seria to jedna dłuższa historia złożona z 6 odcinków. Pierwszy odcinek będzie mieć premierę 31 października w Wielkiej Brytanii o 19:25 polskiego czasu na kanale BBC One, zaś polska premiera nastąpi 19 listopada o 17:25 na kanale BBC First.

Źródło: Radio Times 1 i 2Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *