Córka Doktora powraca w słuchowiskach Big Finish

Georgia Tennant powraca jako Jenny w nadchodzących słuchowiskach od Big Finish, które zapowiedzieliśmy jakiś czas temu. Ostatni raz widziana była w Córce Doktora („The Doctor’s Daughter”) w 4 serii, kiedy to pod koniec odcinka, po regeneracji, ucieka statkiem kosmicznym, by wyruszyć  w świat. Otwarte zakończenie zostanie w końcu wykorzystane w czterech nowych przygodach zatytułowanych Jenny: The Doctor’s Daughter.

Wraz z premierą, zaplanowaną na czerwiec 2018, poznamy dalsze losy, jak stwierdza sam Dziesiąty Doktor, „zbyt podobnej” do niego córki, w którą wcieliła się Georgia. Aktorka zyskała sobie sympatię fanów, którzy od czasu jej debiutu często pytają o powrót Jenny do serialu. Przy okazji stała się tematem do żartów w fandomie z powodu jej związków rodzinnych (jest córką Petera Davisona i żoną Davida Tennanta).

Georgia wypowiedziała się na temat swojego powrotu do Doctor Who:

Jestem straszenie podekscytowana, że wraz z Big Finish, wspólnymi siłami, przywrócimy Jenny. Jest XXI wiek i DOPIERO TERAZ Władczyni Czasu zasiądzie za sterami własnego statku kosmicznego… a, no tak!

Jej towarzyszem w podróżach zostanie Noah, którego zagra Sean Biggerstaff, aktor znany z roli Olivera Wooda w serii filmów o Harrym Potterze.  Na okładce słuchowiska widzimy, poza Noahem i córką Doktora, przedstawiciela rasy Ood znanych z ery Russella T Daviesa, statek kosmiczny oraz groźnie wyglądającego cyborga.

Producent David Richardson również cieszy się z stworzenia słuchowiska o Jenny:

Bardzo chciałem zrobić taką serię i dać tej postaci jej własne przygody w słuchowiskach. Jestem bardzo dumny z postaci kobiecych, które u nas występują – River Song, Bernice Summerfield, Sarah Jane Smith, Charlotte Pollard, a teraz Jenny – kolejna odważna, śmiała, inteligentna kobieta, która zaryzykuje wszystko, by uratować innych.

Zostały również ujawnione tytuły poszczególnych przygód, niestety na razie bez opisów. Są to kolejno:

 • Stolen Goods (Matt Fitton)
 • Prisoner of the Ood (John Dorney)
 • Neon Reign (Christian Brassington)
 • Zero Space (Adrian Poynton)

Na stronie Big Finish można zamawiać już boxset w wersji cyfrowej lub na płycie CD w ramach przedsprzedaży.

Lubicie Jenny? Czekaliście na powrót córki Doktora i jesteście na tyle ciekawi jej dalszych przygód, by dokonać zakupu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Big Finish

PATRONITEMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

7 thoughts on “Córka Doktora powraca w słuchowiskach Big Finish

 1. a już się ucieszyłem że do serialu wraca ,niech nowy producent przywróci ją do serialu mogłyby stworzyć świetną parę z nową panią doktor mogłoby to dobrze rezonować

  1. Ale wtedy by musiała mówić na Doktora mamo, zamiast tato. A to już by trochę zamieszało w głowie fanom jak i samej postaci.

   1. e, tam.
    po pierwsze, Jenny jest tak jakby klonem Doktora, nie została spłodzona w tradycyjny sposób, więc nie jest to jako koncept aż tak trudne do przełknięcia. i do Jodie jest nawet bardziej podobna :P
    po drugie, czemu zakładasz, że zamieszało by to w głowie postaci? tzn, różnym rzeczom dziewczyna może się dziwić bo pochodzi z zapomnianego bunkra na obcej planecie, ale od tego czasu była tu i tam, no i cóż, mam nadzieję, że do roku 3000 czy kiedy tam się dzieją jej przygody, ludzie się już przyzwyczaili, że zmiana płci się zdarza. możemy zacząć już teraz? zwłaszcza, że bardziej skomplikowane wybryki continuity widzowie DW już musieli ogarnąć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *