Przegląd stron z książki Doctor Who: 100 Illustrated Adventures

Dla wielu z nas oczekiwanie na świąteczny odcinek Doctor Who będzie prawdziwą torturą. Jak osłodzić sobie ten czas? Proponuję poczytać. Najlepiej coś o Doktorze. BBC Books wyszło nam naprzeciw i 3 listopada oddało w nasze ręce prawdziwą gratkę. Książkę skrojoną przez fanów dla fanów.

Doctor Who: 100 Illustrated Adventures jest bogato ilustrowanym zbiorem stu najbardziej zapadających w pamięć przygód Doktora. Książkę napisał Jonathan Green, którego znamy z takich publikacji jak Doctor Who: Time Lord Quiz Quest, Doctor Who: Choose the Future – Night of the Kraken oraz LEGO: I love That Minifigure. Na szczególną uwagę zasługują ilustracje stworzone przez najprawdziwszych doktorowych fanów. Już dziś możemy obejrzeć strony z czterema historiami:

Robots of Death – era Czwartego Doktora:

Silence in the Library/Forest of the Dead  – era Dziesiątego Doktora

The End of Time – era Dziesiątego Doktora

The Pilot – era Dwunastego Doktora

Wydawca opisuje książkę w następujący sposób:

Nowy ilustrowany przewodnik zawierający ponad setkę oryginalnych, stworzonych przez fanów dzieł sztuki, prezentuje najlepsze historie z przeciągu pięćdziesięciu czterech lat serialu Doctor Who.

Przedstawiając sto najbardziej ukochanych przez widzów przygód, wypełniliśmy tę książkę podstawowymi informacjami oraz oryginalnymi rysunkami. Z tysięcy nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców oficjalnego konkursu Puffin Doctor Who odbywającego się na początku 2017 roku.

Ta wspaniała książka, obejmująca okres od Pierwszego do Dwunastego Doktora, powinna stać się niezbędnym prezentem świątecznym oraz pamiątką dla każdego fana Doctor Who.

Publikacja przeznaczona jest raczej dla młodszych czytelników. Przybliża czytającemu wybrane historie. Jeśli jej odbiór będzie pozytywny, drugiego tomu możemy spodziewać się w okolicach Bożego Narodzenia 2018 roku. Sądzę, że książka ta może okazać się bardzo ciekawą pozycją na półce każdego doktorowego fana. Nie co dzień widuje się w końcu oficjalne zbiory fanartów!

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITESługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *