Georgia Moffet powraca w roli córki Doktora

Big Finish ogłosiło nową serię słuchowisk koncentrujących się na postaci Jenny – stworzonej przy użyciu maszyny do klonowania biologicznej córki Dziesiątego Doktora. Do roli powróci grająca ją aktorka – Georgia Moffet.

towarzysz Jenny

Nagrania mają rozpocząć się przed końcem wakacji, a do sprzedaży słuchowisko powinno wejść jeszcze w tym roku. Jak na razie Radio Times potwierdziło jedynie, że męskiego towarzysza Jenny zagra Sean Biggerstaff, aktor znany przede wszystkim z roli Oliviera Wooda w serii filmów o Harrym Potterze. Jeden z odcinków, Neon Reign, został z kolei napisany przez innego brytyjskiego aktora, Christiana Brassingtona. Nie wiemy jeszcze, ile odcinków ma liczyć seria i nie znamy nazwisk kolejnych scenarzystów, ale zapewne więcej informacji pojawi się już w czasie trwania nagrań.

Jenny pojawiła się po raz pierwszy i ostatni w odcinku czwartej serii pod tytułem Córka Doktora („The Doctor’s Daughter”), w którym na koniec, gdy została śmiertelnie postrzelona, niespodziewanie zregenerowała i uciekła skradzionym statkiem kosmicznym. Podobno takie zakończenie zasugerował Steven Moffat, który nie spieszył się jednak z przywróceniem tej postaci do serialu. Dalsze losy Jenny pozostały więc nieznane, choć Russell T Davies żartował kiedyś, że zaraz po starcie wleciała księżyc i zginęła… Na szczęście z odsieczą przybyło jej Big Finish i wygląda na to, że ma się dobrze, a po drodze dorobiła się również towarzysza.

Cieszycie się na jej przygody? Chcielibyście, żeby pojawiła się jeszcze kiedyś w serialu albo spotkała Trzynastą Doktor?

Źródło: Radio Times

PATRONITEUzależniona od herbaty, pisania i brytyjskich seriali. Kocha ludzi, teatr, wiedzieć więcej. Nie znosi fasolki, seksizmu i źle napisanych dialogów.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Georgia Moffet powraca w roli córki Doktora

  1. Boże jak to boli, bardzo bym chciał żeby Georgia wróciła jako Jenny. Jej odcinek to moje ulubiony guilty pleasure w historii ogólnie wszystkich dzieł, nie tylko Doctora, a zwłaszcza ta scena <3 Więc tak – uwielbiam Jenny i chciałbym jej powrotu bardzo (oj ciekawa by była relacja trzynastej z córką). https://youtu.be/VjO_GAN1BCc?t=1m30s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *