Ludzie Doktora Who: Arthur Darvill

Oto pierwszy z serii tekstów o ludziach Doktora Who! Prezentujemy sylwetkę odtwórcy roli Rory’ego, Arthura Darvilla.

Metryczka

Bohater tekstu: Arthur Darvill

Data urodzenia: 17 czerwca 1982

Miejsce urodzenia: Birmingham, Anglia, Wielka Brytania

W Doktorze Who

Obecność Arthura Darvilla w świecie Doktora Who trudno przeoczyć. Był ostatecznie samym Rorym Williamsem, towarzyszem Jedenastego Doktora, jedną drugą sławnego duetu Amy i Rory. Jego bohater dał się poznać jako oddany facet, który zdecydowanie potrafił się poświęcić dla ukochanej kobiety. Zaangażowany-pielęgniarz-Rory pojawił się po raz pierwszy w odcinku Jedenasta godzina („The Eleventh Hour”) otwierającym piątą serię New Who. Pożegnaliśmy go w odcinku Anioły na Manhattanie („The Angels Take Manhattan”), ostatnim odcinku pierwszej części serii siódmej. Rory to jeden z najważniejszych bohaterów ery Stevena Moffata.

Diuk Buckingham

Kariera Arthura Darvilla rozwija się. W 2013 roku na ekranach brytyjskich telewizorów pojawił się „jego” serial Biała królowa („The White Queen”). To opowieść o czasach Wojny Dwóch Róż, piętnastowiecznego konfliktu między rodami Yorków i Lancasterów. Główną bohaterką dziesięcioodcinkowej historii jest Elizabeth Woodville, którą poślubia król Anglii Edward IV. Jej wpływ na męża nie podoba się wielu, a marzenia o władzy są wśród innych postaci na porządku dziennym. Arthur Darvill zagrał w dwóch odcinkach serialu (ósmym i dziewiątym). Jego postać to diuk Buckingham, jeden z kluczowych graczy w tych odsłonach produkcji.

W Broadchurch

Także w 2013 roku miał premierę serial Broadchurch. Powinien on zaciekawić chyba każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś o Chrisie Chibnallu, już niedługo producencie wykonawczym Doktora Who. To Chibnall napisał Broadchurch, a wcześniej wpadł na pomysł stworzenia tego serialu. Fabuła Broadchurch ukazuje początkowo śledztwo w sprawie śmierci chłopca z nadmorskiego miasteczka oraz reakcje społeczności lokalnej na szokującą tragedię. Druga i trzecia seria to kolejne następstwa ataku na Danny’ego, pojawiają się też wątki innych przestępstw. Darvill wcielił się w rolę Paula Coatesa, który nosi koloratkę i służy wsparciem mieszkańcom Broadchurch. W głównych rolach wystąpili David Tennant i Olivia Colman, którą niejeden chciałby widzieć za sterami TARDIS.

Kolejne podróże w czasie

Obecnie Arthur Darvill wciela się w rolę Ripa Huntera w serialu Legends of Tomorrow. Serial ten może chwilami przywodzić na myśl Doktora Who: Rip podróżuje w czasie i należał kiedyś do grupy znanej jako… Mistrzowie Czasu! Mnie tam się to wydaje bardzo ekscytujące… I przyznaję, ja się do bliższego poznania Legends of Tommorow coraz poważniej przymierzam.

Na krótkometrażowym gruncie

Zaintrygowały mnie też swojego czasu informacje dotyczące krótkometrażowego filmu In Wonderland. Przeczytałam, że jest w związku z nim organizowana zbiórka pieniędzy. Louise Brealey jako główna bohaterka? I jeszcze zaangażowanie Darvilla? Fajnie!, pomyślałam podczas zapoznawania się z  tekstem o projekcie. Jego temat? Dekada miłości Alice (w tej roli Brealey, czyli Molly z Sherlocka) i Michaela. Zainteresowanym polecam stronę projektu na Indiegogo.com.

I co jeszcze?

Arthur Darvill maczał palce także w innych produkcjach. Warto, jak sądzę, zaznaczyć jego obecność w Robin Hoodzie („Robin Hood”) z 2010 roku (tak, tym, w którym zagrał Russel Crowe) oraz serialowej ekranizacji Małej Dorrit („Little Dorrit”).

Uważasz Arthura Darvilla za swojego aktorskiego ulubieńca? A może jakoś nie darzysz go sympatią? Napisz w komentarzu!

PATRONITELubi seriale, musicale, BBC i swoje marynarki. Za dużo czyta. Nosi glany. Nie zamierza dorastać. Jest fanką Petera C. i wielbicielką wad Dwunastego Doktora.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

8 thoughts on “Ludzie Doktora Who: Arthur Darvill

    1. Ja generalnie przetrwałem całe dwa sezony, ale jest źle. Bardzo. Jak się zrozumie że nie ma sensu liczyć na logikę od reżyserów to idzie przetrwać.

     Szczerze to poza nieścisłościami i głupotą bohaterów, to jak dla mnie najlepszy jest cytat z ~1700 roku p.n.e: „Jak romantycznie”

    2. Tzn ujdzie, ale zeby ogarniac na maksa trzeba by bylo ogladac flasha i arrowa, bo w LoT jest zlepkiem postaci z tych seriali. Ale bez tych seriali chyba da sie ogarnac.

     1. Po niektórych opiniach się trochę zniechęciłem, aczkolwiek Arthura Darvilla zawsze sobie ceniłem więc może spróbuje.

 1. No niestety Legends of Tommorow to fajny serial, ale żeby go zrozumieć niekiedy musisz znać wydarzenia z Flasha, Arrow, czy też Supergirl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *