Chris Chibnall Doktorem!

W czasie, gdy w całym internecie zawrzały dyskusje na temat obsadzenia roli Trzynastego Doktora, Chris Chibnall otrzymał honorowy tytuł doktora literatury na Edge Hill University. W przemowie do tegorocznych absolwentów odniósł się także do swojej pracy:

Wczoraj wyznaczyłem nowego Doktora, dzisiaj otrzymałem honorowy tytuł doktora… Co za weekend!

Wszyscy pewnie myślicie teraz o tym, co czeka was w przyszłości. To może zabrzmi banalnie, ale sam też miałem do niedawna taki sam problem – skończył się cztery lata temu, kiedy napisałem scenariusz do Broadchurch i ludzie zaczęli mnie zaczepiać na ulicy, pytając o to, co wydarzy się dalej. To wy tworzycie swoją przyszłość, ona nie jest czymś, co się zwyczajnie przydarza. Każdy z was ma dziś w rękach własną przyszłość.

Broadchurch pisałem dla siebie i nigdy nie wpadłbym na to, że ktoś zechce to wyprodukować, a co dopiero oglądać, a tu okazało się, że ten serial doczekał się rzeszy wiernych fanów, amerykańskiego i francuskiego remake’u, a także adaptacji literackiej. Broadchurch doprowadziło mnie do mojej wymarzonej pracy jako producenta Doktora Who – nigdy nie sądziłem, że stanę za sterami TARDIS!

Chris Chibnall oficjalnie stanie na czele ekipy Doktor Who wraz z początkiem jedenastej serii serialu, lecz przedtem będzie miał przyjemność napisania drobnego epizodu wprowadzającego Jodie Whittaker jako Trzynastego Doktora specjalnie na potrzeby odcinka świątecznego.

A co wy myślicie o takim zbiegu okoliczności?

Źródło: CultboxKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *