Gallifrey.pl istnieje już 9 lat!

Dzisiaj nadszedł czas na urodziny – nie takie zwykłe, które opisujemy pod tagiem #doktoroweurodziny czy #doktorowewspomnienia. 9 lat temu do polskiego Internetu zawitała strona, na której właśnie jesteście – Gallifrey.pl! Z tej okazji przyszedł czas na podsumowanie ostatniego roku, mamy więc parę słów od redakcji, garść statystyk, a także zaproszenie do współpracy.

Jak wyglądał ostatni rok? Na stronie ukazało się w sumie 129 tekstów, a na fanpagu pojawiło się równo 200 postów. Gallifreyan na Facebooku w naszej grupie jest ponad dwa razy więcej niż rok temu. Serwer Discorda też się powiększył o połowę względem zeszłego roku, a ponadto odbyła się wiedzówka o serialu, w której możecie sprawdzić się pod tym linkiem. Mogliście też wysłuchać paru naszych podcastów, które ukazały się na kanale Dominka2,5 godziny dyskusji o Wojnie Czasu i prawie 2 godziny o Titanowych komiksach, o których I3althazar z Dominkiem opowiadali przy okazji tegorocznego doktorowego Humble Bundle. Z okazji Dnia Mężczyzn organizowaliśmy, podobnie jak rok wcześniej z okazji Dnia Kobiet, wybory Mistera Czasu i Przestrzeni, który to tytuł uzyskali Rory Williams oraz grany przez zmarłego w zeszłym miesiącu Bernarda Cribbinsa Wilfred Mott.

Ponadto ogłosiliśmy trzy patronaty: nad Dniami Fantastyki (które niedawno się skończyły i z których wkrótce relację będziecie mogli przeczytać), nad Warszawskimi Targami Fantastyki, które już w tym miesiącu, oraz nad Imladrisem.

Co będzie dalej? Zobaczymy, ale na pewno nie zamierzamy się zatrzymywać! Tą przyszłość możecie bezpośrednio tworzyć również Wy – jeśli czujecie chęć, by Wasze teksty (artykuły, felietony, coś innego) pojawiały się na Gallifrey.pl, zapraszamy do współpracy! Razem zdziałamy jeszcze więcej. Odzywajcie się na redakcja@gallifrey.pl i zostańcie Władcami Czasu – nasza redakcja jest większa w środku, więc miejsce dla Was na pewno się znajdzie.


Z okazji rozpoczęcia trzeciego roku działalności w obecnej formie chcielibyśmy bardzo podziękować najważniejszym dla nas osobom – Wam, naszym czytelnikom. To dla Was tu jesteśmy i dzięki Wam mamy chęci do działania dalej. W szczególności dziękujemy naszej niepowtarzalnej społeczności serwera na Discordzie. W tym małym środowisku wszyscy czujemy się jak wśród swoich; to tutaj, pośród żartów o Księgowym, Abzorbaloffie i Ptingu, rodzą się najlepsze pomysły. Osoby ciekawe, o czym mowa, zapraszamy do dołączenia ?

Cieszy nas, że jest Was coraz więcej – tak na Discordzie, jak i wśród polskich Gallifreyan, a także po prostu tutaj. Jako że w kolejnym roku naszej działalności serial wkracza w nową erę, mamy nadzieję, że będzie Was tylko więcej.

Wprawdzie napotykaliśmy i dalej napotykamy pewne przeszkody i przeciwności niekoniecznie losu (na szczęście jest ich dużo mniej niż dwa lata temu), działamy, bo wiemy że warto. Warto promować „Doctor Who” i warto tworzyć i powiększać nasz fandom, dlatego działamy dalej.

Hate is always foolish and love is always wise.

Redakcja Gallifrey.pl
Alternauta, I3althazar, Dominek i Mandalkor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *