Dzieci „Doctor Who” kiedyś i dziś
Dzisiaj Dzień Dziecka! Jak najlepiej świętować ten dzień (poza przeczytaniem darmowego fragmentu komiksu z Ruth)? Odnajdując dziecięcych aktorów, którzy przewinęli się tu i ówdzie w „Doctor Who” w innych, ciekawych serialach lub filmach. No właśnie, co słychać u dzieciaków (niekoniecznie tylko tych spoza Czasu)? Sprawdźmy. Od razu zaznaczmy, że zajmiemy się samym New Who i chodzi o aktorów, którzy tymi dziećmi byli jeszcze całkiem niedawno i jednocześnie byli nimi w momencie wystąpienia w serialu. Dlatego dopiero nadchodzący w drugiej erze RTD nowi aktorzy się poniżej nie pojawią. Przyszły Doktor, Ncuti Gatwa, w momencie premiery „Doctor Who” w 2005 roku miał 12 lat, sam więc był nie tak dawno jeszcze dzieckiem. Teraz jednak ma 29 lat. Ależ ten czas płynie! Yasmin Finney wprawdzie gra teraz nastoletnią Rose, lecz sama jest już dorosłą osobą – granie młodszych od siebie osób nie jest niczym niezwykłym. A zatem czas na dzieci „Doctor Who”!
Caitlin Blackwood
Zacznijmy od doktorowej towarzyszki, Amy! Jedenasty spotkał ją jako dziecko w odcinku „Jedenasta godzina” (The Eleventh Hour). Na skutek timey-wimey, Doktor zamiast wrócić za pięć minut, wrócił dopiero, gdy była już dorosła, co było fenomenem – wcześniej, jeśli widzieliśmy towarzyszy w młodszej wersji, to najpierw poznawaliśmy ich granych przez dorosłych aktorów. W wersji dziecięcej zagra ją Caitlin Blackwood i jednocześnie kuzynka Karen Gillan (a więc dorosłej Amy), dzięki której otrzymała ona szansę, by wziąć udział w przesłuchaniu do tej roli. Kuzynki spotkały się po raz pierwszy w życiu dopiero na planie, ale widać, że obsadzenie jej w tej roli było dobrym pomysłem – dziewczynka zagrała dobrze a i w naturalny sposób była podobna do dorosłej wersji tej postaci. Aktorka pojawiła się ponownie w odcinkach „Wielki Wybuch” (The Big Bang), „Zabijmy Hitlera” (Let’s Kill Hitler) oraz „Kompleks boga” (The God Complex). Aktorka pojawiła się także w milczącym cameo w „Aniołach na Manhattanie” (The Angels Take Manhattan). Niektórzy z Was pewnie się zastanawiają: „Ale przecież widzieliśmy małą Amelię w „Czasie Doktora” (Time of The Doctor), dlaczego o tym nie wspominacie?”. Ano dlatego, że wówczas małą Amy zagrała inna aktorka.
O powodach powiedziała Karen Gillan:
Caitlin była już zdecydowanie za wysoka, więc przyprowadzono dziewczynkę z naprawdę długimi włosami. Pamiętam, że czułam się tak opiekuńcza wobec roli [małej Amy], że mówiłam: „Nie. Włosy nie pasują, ludzie!
Aktorka nie została wymieniona z imienia i nazwiska w napisach końcowych, jednak wg ShannonSullivan, była to Jessica Davies. Niestety, nie udało się mi znaleźć ani jej zdjęć, ani czy w ogóle występowała jeszcze później w czymkolwiek.
Natomiast co słychać u dorosłej Caitlin? Bez dwóch zdań aktorstwo okazało się tym, co chce robić. Pierwszą niedoktorową rolą, w której możemy ją obejrzeć jest rola Alexis w serialu internetowym Cops & Monsters, finansowanym ze zbiórek crowdfundingowych. Aktorka wystąpiła w odcinku Preparing the Weapon. Serial jest dostępny na Amazon Prime, a zajawkę odcinka z Caitlin możecie zobaczyć poniżej:
Aktorka wróciła także do roli małej Amy jako narratorka historii zatytułowanej The Raggedy Doctor, będącej częścią akcji „Doctor Who Lockdown”, a napisał ją Steven Moffat. Filmik obejrzycie poniżej:
Ostatnim filmem, w którym Caitlin się do tej pory pojawiła jest komedia Lost At Christmas, w której wcieliła się w Clarę. Warto tu zaznaczyć, że w tym samym filmie (znanym też pod tytułem Perfect Strangers) wystąpili także Sylvester McCoy i Frazer Hines. Wprawdzie nie wiemy, jaki jest następny projekt, w którym weźmie udział Caitlin, jednak nie ma wątpliwości, że polubiła aktorstwo i w czymś jeszcze ją zobaczymy
Sydney Wade
Ostatnia scena odcinka „Lądowanie na Księżycu” (Day of the Moon), drugiego odcinka szóstej serii. Oto widzimy jak mała dziewczynka (tak ją też w tych odcinkach nazywano) regeneruje na naszych oczach bez żadnego wyjaśnienia. Okazało się potem, że to młoda Melody Pond, czyli River Song. W tę właśnie inkarnację River wcieliła się właśnie Sydney Wade. Aktorka wystąpiła również w pierwszej części tej historii, „Niemożliwym astronaucie” (The Impossible Astronaut) oraz w prequelu do tego odcinka. Co ciekawe, poprzednią rolą Sydney była rola Amy Machland w miniserialu Marchlands (wystąpiła tam też Jodie Whittaker). Była to córka Helen Maynard granej przez… Alex Kingston! Nie ma przypadków ;) Jednakże rola Melody nie była końcem przygody Sydney z aktorstwem.
Pojawiła się w 2012 roku w odcinku Sherlocka od BBC, „Upadek z Raichenback” jako Claudie Buhl, która krzyknęła, gdy zobaczyła Sherlocka. Występowała także w dziecięcych serialach Rocket’s Island (Jade Hollis) i Wolfblood (Emilia Covaci). Jej ostatnie role to produkcje z 2017 roku – gościnny występ w pierwszym odcinku serialu Creeped Out oraz film „Zabijam gigantów” opowiadający o prześladowanej uczennicy, która nocami zabijała gigantów właśnie. Obecnie 19-latka jest poza centrum uwagi, jednak z jej profilu aktorskiego wygląda, że pozostaje w branży aktorkiej i kto wie – może za jakiś czas zobaczymy ją w czymś nowym.
Thomas Brodie-Sangster
W „Doctor Who” zagrał Tima Latimera, który pojawił się w dwuczęściowej historii „Ludzka natura” (Human Nature)/ „Rodzina krwi” (The Family of Blood). W jego ręce dostał się zegarek kieszonkowy Dziesiątego, czyli – jak myślał Tim – swojego nauczyciela historii, Johna Smitha. Nie był to rzecz jasna byle jaki zegarek, tylko sposób na ukrycie prawdziwej natury Doktora, który ukrywał się przed rodziną krwi i użył Łuku Kamelona, by zmienić swoją biologię w ludzką. W związku z tym, za każdym razem, gdy Time Latimer otwierał zegarek – który do niego przemawiał ze względu na pewne zdolności telepatyczne, które chłopak przejawiał – rodzina krwi była bliżej znalezienia Doktora. Gdy Doktor pokonał rodzinę krwi, pozwolił Latimerowi zatrzymać zegarek, co ocaliło mu życie w czasie I wojny światowej. Myślę, że Thomas całkiem nieźle sobie poradził z tą rolą i pokazał niezłe jak na swój wiek umiejętności aktorskie. Nie bał się ich wykorzystywać, co wkrótce pokazał w kolejnych produkcjach, w których występował.
Od „Doctor Who” Thomas Brodie-Sangster wystąpił w wielu znanych filmach i serialach. Począwszy od „John Lennon. Chłopak znikąd” z 2009 roku, gdzie zagrał Paula McCartneya, poprzez serię filmów „Więzień labiryntu”, gdzie wcielił się w Newta, aż po „Grę o tron” (Jojen Reed), Thunderbirds Are Go(John Tracy, pirat Dobbs). Pojawił się nawet w Gwiezdnych Wojnach – konkretnie w „Przebudzeniu Mocy” jako Oficer Najwyższego Porządku. Ostatnim hitem, w którym go można było zobaczyć przed powstaniem tego artykułu był netflixowy „Gambit królowej”, gdzie wcielił się w szachistę Benny’ego Wattsa. Widziałem ten serial i przyznam, że spodobała mi się gra Thomasa, choć wówczas nie byłem świadom, że znam go przecież z Doktora. Kariera 32-latka nie zatrzymuje się – wczoraj miała miejsce premiera pierwszego odcinka miniserialu Pistol opowiadającego o założycielach grupy Sex Pistols.
Lor Wilson
Zostajemy dalej w tej samej historii, jeśli chodzi o „Doctor Who” – w „Ludzkiej naturze” i „Rodzinie Krwi” jedną z osób, których ciała przejęła tytułowa Rodzina była Lucy Cartwright. Jej ciało przejęła Aphasia, zwana Moją Córką lub Moją Siostrą. W te role wcieliła się właśnie Lor Wilson.
Co po tych odcinkach działo się z aktorką? Cóż, między innymi nie opuściła tak do końca Whoniwersum. Pojawiła się w fanowskim słuchowisku z serii Dark Legends, a konkretnie w halloweenowym specjalnym audio pt. Doctor Holmes And The Cursed Mansioni jako Lady Jane. Możecie posłuchać go tutaj. Wystąpiła później też w jeszcze dwóch fanowskich słuchowiskach, tym razem z serii Doctor Who: Resurrection. W The Doctor Calls wcieliła się w Dorothy Highland. Zaś w Of Void and Time użyczyła głosu Annie Burton.
Poza Whoniwersum zagrała Beth Ward w serialu Today’s Detectives oraz w filmie krótkometrażowym Veronica, gdzie zagrała tytułową postać. Na tej playliście znajdziecie wszystkie słuchowiska z kanału Overton Audios, w których wystąpiła Lor.
Aktorka powróciła po latach do roli w ramach akcji Doctor Who: Lockdown!. Opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z tą rolą, a także była narratorem w historii The Shadow in the Mirror, którą napisał Paul Cornell, autor oryginalnej historii. Aphasia spotkała wówczas Trzynastą.
Laurence Belcher
Tym razem przeniesiemy się do tego, za czym tęskni wiele osób – świąteczny odcinek „Doctor Who”. A konkretnie jeden z chyba bardziej świątecznych, czyli „Opowieść Wigilijna” (Christmas Carol) w doktorowym wydaniu. Laurence Belcher zagrał wtedy dziecięcą wersję Kazrana. Młody Kazran okazał się kluczowy, gdy Doktor robił małe timey-wimey i przepisywał przeszłość Kazarana. Interakcje między oboma wersjami Kazrana robiły wrażenie. Aktor lata później wziął udział we wspólnym oglądaniu odcinka na Twitterze w czasie lockdownu. Jednak co później działo się z Laurencem?
Dzisiaj Laurence Belcher dalej jest aktorem i reprezentuje go agencja Curtis Brown. Chyba najbardziej znanymi kolejnymi filmami, w których dostał angaż jest „X-Men: Pierwsza klasa”, gdzie zagrał 12-letniego Charlesa Xaviera (w tej roli, lecz tylko na archiwalnych zdjęciach pojawił się ponownie w „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, a więc bez kręcenia scen specjalnie do tej części), oraz „Diana” opowiadający o księżnej Dianie – aktor zagrał tutaj księcia Williama. W 2019 roku pojawił się w niderlandzkiej reklamie, którą możecie zobaczyć poniżej i jest to na razie ostatni film (a w zasadzie filmik), w którym można go zobaczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=57HYTqgWG48
Poza aktorstwem Belcher jest także absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie studiował archeologię śródziemnomorską i historię starożytności.
Emilia Jones
Córka znanego z Walking In The Air piosenkarza Aleda Jonesa pokazała w „Pierścieniach Akhatenu” (The Rings Of Akhaten) pokazała, że też potrafi śpiewać jako Merry Gejelh, Królowa Lat, którą Clara przekonała do śpiewania. Emilia Jones miała 8 lat, gdy kręcono ten odcinek, jednak aktorka wydawała się całkiem dobrze poradzić sobie z grą w scenach u boku Clary, Doktora i innych postaci.
Obecnie 20-letnia aktorka nie przestaje grać – w zeszłym roku pojawiła się w Oscarowej produkcji – CODA. Występuje także w serialu „Locke & Key” (na zdjęciu wyżej) jako Kinsey Locke, jedna z trojga rodzeństwa Locke, którzy odnajdują w dawnym rodzinnym domu klucze, które dają różne magiczne moce – jest klucz, który otwiera drzwi do innych miejsc, jest klucz, który daje ogromną siłę, dzięki innemu można niczym po Red Bullu dosłownie dostać skrzyyydeł, a nawet… wejść do własnej lub cudzej głowy. Kluczy rzecz jasna jest więcej, a serial zakończy się na trzecim sezonie. Myślę, że to całkiem przyjemna rzecz do obejrzenia, choć zachowania niektórych postaci mogą irytować, to gra Emilii jest całkiem w porządku. Serial został oparty na komiksach Joe Hilla (syna Stephena Kinga!) i Gabriela Rodrigueza, co polecam zdecydowanie, jest bardziej mroczny i postaci potrafią zachowywać się sensowniej, co nie oznacza że serial uważam za zły. Emilia Jones wystąpiła także na scenie w Far Away.
W przyszłym roku zaś szykuje się film Cat Person na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem. Emilia wcieli się w główną bohaterkę, Margot, studentkę drugiego roku pracującą w kinie, która wdaje się w romans 35-letnim mężczyzną, którego poznała we wspomnianym kinie.
John Bell
Tymczasem znowu cofamy się trochę w czasie i wracamy do odcinka „Utopia”. John Bell zagrał tam chłopca zwanego Creet, który pomagał uchodźcom znaleźć swoich przyjaciół i rodziny, by zdążyli na statek, którym mieli uciekać przed Rasą Przyszłych. Aktor zdobył angaż do tej roli w konkursie w programie dla dzieci „Blue Peter”. Nie wiedział wówczas, że jego postać zginie, ale wspominał, że bardzo się z grania w „Doctor Who” cieszył. Freema Agyeman w jednym z wywiadów powiedziała, że początkowo myślała, że John jest dziewczynką przez jego długie włosy. W finale 3 serii jego postać została wspomniana, gdy ujawniono, że Toclafane to tak naprawdę ludzie wysłani przez Mistrza z powrotem, by unicestwić swoich przodków. Martha myślała wówczas, że Creet także został przemieniony, gdyż jeden z Toclafane zacytował Creeta – jednak nie był to on.
Creet był pierwszą rolą Johna, ale nie ostatnią. 24-latek wystąpił później między innymi w „Blasku tęczy”, zagrał Anthony’ego Weavera w serialu Life of Riley, a także Baina w dwóch Hobbitach, „Pustkowiu Smauga” i w „Bitwie Pięciu Armii”. Pojawił się także w 27 odcinkach serialu Outlander (serial dla dorosłej widowni, w którym pojawia się wątek podróży w czasie, gdyż główna bohaterka, czyli sanitariuszka wojenna Claire w tajemniczy sposób przenosi się z 1945 do 1743 roku). Ostatnio w lutym zagrał także w sztuce The Night Larry Kramer Kissed Me. Jak wspomniał aktor, był to pierwszy raz gdy zagrał postać o tej samej orientacji seksualnej, co on sam:
Było miło wrócić i zagrać coś odrobinę bardziej prawdziwego dla mnie.
„it was nice to go back and play something a bit more true to me„
William Hughes (1998-2018)
Zbliżając się powoli do końca naszej małej wycieczki po przeszłości i teraźniejszości, nie można pominąć Williama Hughesa, który zagrał młodego Mistrza w serii 3 w „Odgłosie bębnów” (The Sound of Drums), a więc nie opuszczamy jeszcze finałowej historii. Martha, Doktor i Jack Harkness znajdują kryjówkę. Doktor opowiada im o życiu na Gallifrey – widzimy wtedy ujęcia, w trakcie których słyszymy utwór This Is Gallifrey (Our Childhood, Our Home). Mistrza Williama Hughesa widzimy, gdy Doktor objaśnia:
Jako nowicjusz, został poddany inicjacji. Stał naprzeciw Nieokiełznanego Rozłamu to szczelina w strukturze rzeczywistości, przez którą widzieć można cały Wir. Stoisz tam. Jako ośmiolatek. Patrząc na żywą moc czasu i przestrzeni. Jako dziecko. Niektórych to zainspirowało. Niektórzy uciekli. A inni oszaleli.
Jest to tym samym najmłodszy aktor, który zagrał Mistrza. Nie był to jedyny występ Hughesa. Zagrał także Alexa Graingera w drugim sezonie Torchwood, w odcinku Sleeper.
Po tych dwóch rolach nie kontynuował jednak kariery aktorskiej, za to skierował się w ku boksowi, który zaczął uprawiać w wieku 9 lat. Zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w zawodach amatorskich GB Amateur Boxing Championships w Walii w 2011 roku. Na początku 2017 roku wziął udział w charytatywnym meczu, którego celem była zbiórka pieniędzy. Jesienią 2017 roku dołączył do programu Elithe Athlete Program na Uniwersytecie Królowej Marii w Londynie, gdzie studiował finanse. Zdobył złoto w zawodach międzyuczelnianych British Universities and Colleges Sport. W 2018 roku walczył dla klubu Repton (zdjęcie wyżej). Niestety, jest to jedyna osoba z dzisiejszego artykułu, która dzisiaj już nie żyje. Zmarł w wieku 20 lat na wakacjach w Grecji na wyspę Korfu. Udał się w podróż, by świętować egzaminy po pierwszym roku, ale ostatniej nocy wyprawy został znaleziony nieprzytomny. Nie udało się go uratować w szpitalu i po śledztwie oficjalnie potwierdzono, że przyczyną śmierci było samobójstwo.
Grace Nettle
Co to za Dzień Dziecka bez Dzieci spoza Czasu? Jednakże spośród siedmiu pokazanych nam inkarnacji znamy nazwiska tylko czworga aktorów: Trzeciego, Czwartego, Piątego i Siódmego Dziecka spoza Czasu (zakładając, że dziewczynka spod portalu była pierwsza). Jest to zrozumiałe chociażby dlatego, że są to wciąż bardzo młodzi aktorzy i jeśli zdecydują się w przyszłości na kontynuację przygody z filmem czy teatrem, to musimy jeszcze prawdopodobnie zaczekać. Drugą przyczyną jest silna polaryzacja wokół wątku Dziecka spoza Czasu, więc w pewnym zakresie chęć, by dziecko pozostało anonimowe jest zrozumiała. Jeśli chodzi o Grace, zagrała ona Trzecią inkarnację i sądząc po jej wpisie na Instagramie, była zadowolona ze swojego udziału w „Doctor Who”. Dziewczynka jest modelką i śpiewa, ma nawet swoją stronę internetową.
Grace będzie dalej grać – pojawiła się w zeszłym roku w drugim sezonie „Wojny światów”. Na początku maja tego roku ogłoszono, że pojawi się ona w survival thrillerze o tytule No Way Up. Zakończono już okres zdjęciowy. W filmie pojawi się także Colm Meaney („Gangi Londynu”). Irlandzki aktor zagra u boku nagrodzonej BAFT-ą Phyllis Logan (Downtown Abbey), Jamesa Carolla Jordana (Kingsman: Złoty Krąg), Sophie McIntosh („Nowy wspaniały świat”), Willa Attenborough („Dunkierka”), Jeremiasa Asmoore’a („Na tafli marzeń”), Manuela Pacifica („Terminator: Mroczne przeznaczenie”) i właśnie Grace Nettle.
W filmie reżyserii Cladio Fäh („Saga Wikingów”) samolot rozbija się na Oceanie Spokojnym i zatrzymuje się niebezpiecznie blisko krawędzi głębokiego wąwozu, pozostawiając pozostałych przy życiu pasażerów i załogę uwięzionych w bańce powietrznej. Gdy ich zapas powietrza szybko się wyczerpuje, rozpoczyna się koszmarna walka o przetrwanie, a grożą im niebezpieczeństwa ze wszystkich stron.
Trzymamy kciuki za rozwój kariery i kto wie, może Grace jeszcze kiedyś zawita w „Doctor Who”.
Leo Tang
Czwarta inkarnacja Dziecka spoza Czasu. Jest to na ten moment najpóźniej urodzony aktor, który zagrał w „Doctor Who” – Leo Tang urodził się w 2008 roku. W tym samym roku, co w „Doctor Who” zagrał także w „Mrocznych materiach”, gdzie wcielił się w nienazwaną postać chłopca. Ostatnio podkładał głos w brytyjsko-chińskiej animacji „Luo Bao Bei” jako Timmy i wystąpił w reklamie Legolandu.
Jac Jones
O nim nie wiemy nic ponad to, że zagrał Piątą inkarnację Dziecka.
Jesse Deyi
Urodzony w 2003 roku Jesse Deyi zagrał ostatnią, Siódmą inkarnację Dziecka spoza Czasu pokazaną przez Mistrza. To jest ta inkarnacja, która rozmawiała z Solpado o przyjęciu do Dywizji w towarzystwie Tecteun. Podobno zagrał on też chłopca w serii 10, ale nie wiadomo, w którym odcinku. O nim też na ten moment nie wiadomo nic więcej.
Abigail Eames
Nie zapomnieliśmy także o odcinku „W lesie nocy” (In The Forest of The Night), z którego dziecięcych aktorów widzieliście na zdjęciu na samej górze tego tekstu. Główną bohaterkę tego odcinka, Maebh Arden, zagrała Abigail Eames. Maebh była uczennicą Coal Hill School, która potrafiła komunikować się z drzewami i która zwróciła się o pomoc do Dwunastego Doktora. Wspólnie udało im się przekazać ludzkości ostrzeżenie drzew, że chronią one Ziemię przed rozbłyskami słonecznymi i w związku z tym nie powinno się ich wycinać lub robić im krzywdy. Nazwisko tej postaci odnosi się do Lasu Arden, obszaru głównie w hrabstwie Warwickshire niegdyś silnie zalesionego.
Abigail Eames grała także w serialu The Crimson Field jako Mathilde Tillens, a w 2016 roku pojawiła się w filmie Shivaay o himalaiście ratującym porwaną córkę, w filmie Alleycats, a także gościnnie wystąpiła w czterech odcinkach serialu „Pan Selfridge” jako Tatiana De Bolotoff. Na ten moment jest to jej cała filmografia
Daniella Eames
Jeśli zastanawialiście się, czy zbieżność nazwisk z poprzednią aktorką jest przypadkowa, to okazuje się, że nie jest. Daniella jest siostrą Abigail Eames. Kolejna doktorowa rodzinka. Zagrała małą dziewczynkę w odcinku „Dzwony świętego Jana” (The Bells of Saint John), która okazała się jedną z Łyżkogłowych wysłanych przez Wielką Inteligencję, by złapać Clarę. Przyjęła ona wygląd Kate Webster, dziewczynki z powieści Summer Falls autostwa Amelii Williams (tak jest, tę powieść napisała Amy!), aby łatwiej złapać Clarę.
Po wystąpieniu w „Doctor Who”, Danielle zagrała w musicalu Billy Eliot na West Endzie śpiewając w ansamblu (utworze na dla kilku instrumentalistów lub kilku śpiewaków solistów), czyli wystąpiła w scenie zespołowej. W 2017 roku wystąpiła też w reklamie MBNA jako liderka.
Albert Valentine
Nie można lepiej zakończyć niż wracając do początków. Ten dziecięcy aktor, Albert Valentine, pojawił się w pierwszym sezonie New Who. A konkretnie w kultowej dwuczęściowej historii „Dziecko bez wnętrza” (The Empty Child) / „Doktor tańczy” (The Doctor Dances). Oto Jamie, który, zanim Doktor mu pomógł, przerażał nas swoją maską gazową i pytaniem: Are you my mummy?
Jakie były dalsze losy Alberta? Pojawił się gościnnie rok później w odcinku Wicca Work serialu „Nowe triki” jako chłopiec. I na tym jego aktorstwo prawdopodobnie się zakończyło, ale nie związki z przemysłem filmowym. W 2016 roku pracował przy filmie telewizyjnym Advance & Retreat jako kierowca. Nie mamy też jego w miarę aktualnych zdjęć. Jak widać różnie się życie układa osobom, które kiedyś jako dzieci wystąpiły w „Doctor Who”.
Oczywiście w serialu pojawiło się więcej dzieci, niż tylko te wymienione wyżej. Która dziecięca rola najbardziej zapadła Wam w pamięć i kogo dodalibyście do powyższej listy? Kogo z tych dziecięcych aktorów polubiliście w niedoktorowych produkcjach? I co najważniejsze – czy chcielibyście, by ktoś z nich wrócił do serialu jako dorosły, może tym razem jako regularny towarzysz lub towarzyszka?
Świętujcie z nami Dzień Dziecka na grupie facebookowej lub na naszym Discordzie.
źródła: Tardis Wiki,IMDb, Time Made of Strawberries, CV aktorów na spotlight.com