Ncuti Gatwa to nowy Doktor!

Wszyscy się zastanawiali, kto to będzie (o plotkach ostatnich, nie tylko o możliwych Doktorach, już wkrótce przeczytacie), jednakże okazuje się, że to Ncuti Gatwa, szkocki aktor pochodzenia rwandyjskiego zasiądzie za sterami TARDIS!

Ncuti Gatwa

29-latek jest najlepiej znany z roli Erica Effionga z netflixowego Sex Education, za którą otrzymał nagrodę szkockiej BAFTy w 2020 roku, otrzymał także wiele nominacji. W tym roku został nominowany w kategorii „najlepszy męski występ w komedii” właśnie za tę rolę.

Aktor o swojej nowej roli powiedział tak:

Nie ma słów wystarczających, by opisać, co czuję. Jest to mieszanka głębokiego zaszczytu, więcej niż ekscytacji oraz rzecz jasna odrobiny obaw. Ta rola i serial znaczy tak wiele dla tak wielu na świecie, włącznie ze mną i każdy z moich niesamowicie utalentowanych poprzedników podchodził do tej wyjątkowej odpowiedzialności i przywileju z najwyższą starannością. Dołożę wszelkich starań, by uczynić to samo. Russell T. Davies jest prawie tak kultowy jak sam Doktor i móc pracować z nim to marzenie, które się ziściło. Jego styl pisania jest dynamiczny, ekscytujący, niesamowicie inteligentny i pełny niebezpieczeństw. Metaforyczny plac zabaw dla aktora. Cały zespół był tak gościnny i naprawdę oddał swoje serca serialowi. I choć jest to onieśmielające, zdaję sobie sprawę, że dołączam do naprawdę wspierającej rodziny. W przeciwieństwie do Doktora może mam tylko jedno serce, ale dam z siebie wszystko w tym serialu.

Powracający po latach showrunner Russell T. Davies dodaje:

Przyszłość jest tutaj i jest to Ncuti! Czasami talent przechodzi przez drzwi i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu cofam się z podziwem i dziękuję moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti olśnił nas, przejął doktora Doktora i posiadł klucze do TARDIS w kilka sekund. To zaszczyt pracować z nim i super, nie mogę się doczekać, aby zacząć. Jestem pewien, że nie możecie się doczekać, aby dowiedzieć się więcej, ale na razie powstrzymujemy się, a wspaniały epicki finał Jodie dopiero nadejdzie. Ale obiecuję, 2023 będzie spektakularny!”

Charlotte Moore, dyrektorka ds. treści powiedziała:

Ncuti ma w sobie niesamowitą dynamiczność. Jest imponującym i odważnym młodym aktorem, którego talent i energia rozpalą świat i zabiorą „Doctor Who” w niezwykłe przygody w nowej erze Russella T. Daviesa.

Co myślicie o nowym Doktorze? Dajcie nam znać w komentarzach, na grupie facebookowej lub podzielcie się przemyśleniami na naszym Discordzie.

Na koniec mała uwaga. Celowo nie nazywamy go Czternastym, bo wydaje nam się podejrzane, że w tym komunikacie ani razu nie pada informacja, że to jest Czternasty Doktor. Czyżby coś w tym się kryło?

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *