Dwa nowe audiobooki od BBC

BBC umilało nam czas oczekiwania na świąteczny odcinek, czy to wypuszczając kompletną Shadę, czy nagrywając nowe audiobooki. Jeszcze przed świętami ukazały się dwie historie: jedna o Dwunastym Doktorze, a druga to The Five Doctors.

Opowieść o Dwunastym Doktorze, czytana przez Dana Starkeya, znanego lepiej jako najbardziej kochany Sontaranin Strax, reklamowana jest jest jako iście rockowa przygoda.

Oto oficjalna zapowiedź Rhythm of Destruction autorstwa Darrena Jonesa:

Doktor przybywa na planetoidę Quish, znaną z największego naturalnego amfiteatru w galaktyce. Tuż po koncercie zespołu jazzowego The Blitzats cała asteroida eksploduje. Za ich koncertami nieustannie podąża pasmo zniszczenia – umierają ludzie, miasta obracają się w gruzy, a niekiedy znikają całe planety…

Jak i dlaczego? Doktor uświadamia sobie, że wie, gdzie szukać odpowiedzi.

Drugi audiobook to nowelizacja The Five Doctors, czytana przez impresjonistę i komika Jona Culshawa oraz Nicholasa Briggsa, który wcielił się w Daleków i Cybermenów. The Five Doctors autorstwa Terrance’a Dicksa został wyemitowany w 1983 roku jako specjalny odcinek z okazji dwudziestolecia serialu i opowiada przygodę pierwszych pięciu wcieleń Doktora, w których wcielili się: Richard Hurndall, Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker i Peter Davison.

Każdy z nich został porwany ze swojego strumienia czasu, a następnie, w wyniku nieszczęśliwego przypadku, sprowadzają na Gallifrey Strefę Śmierci. Są w niej razem ze swoimi byłymi towarzyszami, śmiertelnymi wrogami Dalekami, Cybermenami, Yetim, Mistrzem oraz ze skomplikowaną zagadką. Kim jest potężny wróg, wobec którego starzy przeciwnicy muszą się zjednoczyć?

Oba audiobooki są już dostępne w cyfrowych sklepach, a inną historię autora Rhythm of Destruction można odsłuchać na Spotify.

Po którą opowieść sięgniecie jako pierwszą? Widzieliście odcinek The Five Doctors? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: DoctorWho.tv

PATRONITEMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *