Doctor Who z nominacją do TV Choice Awards

Doktor ma szansę powalczyć o kolejną nagrodę w tym roku – serial został nominowany do TV Choice Awards w kategorii „Najlepszy serial familijny”. Jest to kolejny raz, gdy możecie wpłynąć na wynik, gdyż głosowanie odbywa się przez Internet, a głosować możecie do 19 sierpnia, czyli przez najbliższy tydzień. Głosować możecie tutaj.

W tej samej kategorii, co nasz ulubiony serial, nominowano następujące produkcje:

  • „W 80 dni dookoła świata”
  • „Z pamiętnika położnej”
  • „Na sygnale”

Mamy więc nominowane dwa seriale z aktorami grającymi Doktorów w roli głównej, jak widzicie na grafice wyżej w „W 80 dni dookoła świata” zagrał David Tennant, powracający Doktor, który wcielił się tu w rolę Phileasa Fogga. Z innych doktorowych nominacji… W kategorii „Najlepszy nowy serial” o nagrodę zawalczy „Heartstopper”, serial w którym jedną z głównych postaci zagrała Yasmin Finney, która zagra Rose podczas 60-lecia. W kategorii „najlepszy komediowy występ” nominowany został Lee Mack, którego widzieliśmy jako Dana Coopera w „Kerblam!”. Z kolei w kategorii najlepszych programów emitowanych w porze dziennej został nominowany The Chase, brytyjski teleturniej prowadzony przez Bradleya Walsha znanego nam jako Graham O’Brien. Aktor pojawia się także w nominowanym w kategorii „Najlepszy program oparty na faktach” programie Bradley & Barney Walsh:Breaking Dad. W kategorii „Najlepszy aktor” nominowano Jonathana Baileya za serial „Bridgertonowie”. Aktor wystąpił jako Psi, w odcinku „Skok na czas” (Time Heist) z Dwunastym. W kategorii „Najlepsza aktorka” nominowano z kolei dwie doktorowe aktorki ze słuchowisk – Jenny Agutter za serial „Z pamiętnika położnej”,  która zagrała Sechmet w słuchowisku The Bride of Peladon z Piątym oraz Nicole Walker za serial „Rozstania”, która użyczała głosu Liv Chence, towarzyszce Ósmego w wielu słuchowiskach.

Trochę się tych okołodoktorowych nominacji zebrało. Życzymy wszystkim nominowanym powodzenia. Warto tu wspomnieć, że „Doctor Who” nieraz zdobywało TV Choice Awards w różnych kategoriach; ostatnim razem udało się to w 2013 roku, gdy nagrodę zdobył zarówno sam serial jak i Jenna Coleman.

Kiedy dowiemy się, kto wygrał? Wręczenie TV Choice Awards odbędzie się 14 listopada w hotelu Hilton w Londynie.

źródło: TV Choice AwardsFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *