Nominacja dla „Doctor Who” do Saturna

Dopiero co pisaliśmy o nominacji „Doctor Who” do TV Choice Awards, a okazuje się, że na tym nie koniec. Ogłoszono bowiem nominacje do nagrody Saturn i jedna nominacja powędrowała właśnie do Doktor(a). „Doctor Who” rywalizuje w kategorii „Najlepszy serial telewizyjny fantasy” z następującymi serialami:

Stargirl (The CW)
• „Duchy”, Ghosts (CBS)
La Brea (NBC)
Riverdale (The CW)
Shining Vale (Starz)

Podobnie jak w przypadku TV Choice Awards, nasz ulubiony serial już pewien czas nie wygrał tej nagrody – ostatnio zdarzyło się to w 2016 roku za odcinek „Mężowie River Song” (The Husbands of River Song), a generalnie w historii statuetka została przez „Doctor Who” zdobyta łącznie trzy razy. Ciekawostką jest też nominacja jako serial fantasy – do tej pory, gdy „Doctor Who” był nominowany w konkretnym gatunku seriali, było to science-fiction.

Czy wśród nominacji znajdą się jakieś powiązane z doktorową rodziną? Spójrzmy. W kategoriach filmowych spośród horrorów nominowano „Ostatniej nocy w Soho”, gdzie zagrał Matt Smith. W kategorii „filmowy aktor” za film „Nie!” nominowany został Daniel Kaluuya, który w „Doctor Who” zagrał Barclaya, jednego z pasażerów autobusu z odcinka „Planeta umarłych” (Planet of the Dead).

Z seriali w kategorii „telewizyjny serial science-fiction” nominowano Flash – w najnowszym sezonie mogliśmy widzieć Tony’ego Curana (w pięcioodcinkowej historii „Armageddon”, który jest nam lepiej znany jako Vincent van Gogh z odcinka „Vincent i Doktor” (Vincent and the Doctor). W tym samym odcinku „Doctor Who” w rolę kuratora muzeum wcielał się Bill Nighy i tak się składa, że serial The Man Who Fell to Earth, którym Nighy wystąpił jest również nominowany w tej kategorii. W kategorii seriali animowanych nominację uzyskał Arcane, który powstał na podstawie gry komputerowej League of Legends. W serialu tym pojawia się Viktor, któremu głos podłożył Harry Lloyd, znany whovianom jako syn Rodziny z dwuczęściowej historii „Ludzka natura/Rodzina Krwi” (Human Nature / The Family of Blood). W tej samej kategorii o nagrodę rywalizuje marvelowskie What if…?, gdzie do roli Nebuli w dwóch odcinkach powróciła Karen Gillan.

Odrębne kategorię mają też produkcje niebędące animacjami, które zostały stworzone na serwisy streamingowe. I tak w streamingowym odpowiedniku kategorii, w którym nominowano „Doctor Who”, czyli „najlepszy serial fantasy” nominację otrzymał „Loki”. W serialu tym wystąpiło aż dwoje aktorów znanych z „Doctor Who”. Gugu Mbatha-Raw zagrała w „Lokim” Ravonnę Renslayer, sędzię organizacji TVA. W „Doctor Who” natomiast grała Tish Jones, siostrę Marthy. Z kolei Richard E. Grant wcielił się w jednego z Lokich, a whovianom jest znany jako Wielka Inteligencja lub sam Dziesiąty Doktor z doktorowej parodii Doctor Who and the Curse of Fatal Death. Co ciekawe, nawet nominowany do Saturna Stranger Things ma pewne doktorowe połączenie. Thomas Wlaschiha, który grał w najnowszym sezonie ST radzieckiego strażnika więziennego, Dmitrija Antonowa, pojawił się gościnnie w „Przygodach Sary Jane” jako nazistowski porucznik! Z kolei w Umbrella Academy (najlepszy serial akcji/przygodowy) w rolę Lili Pitts wcieliła Ritu Arya, która zagrała Gat w „W ukryciu przed Judoonami”, ścigającą Doktor na zlecenie Dywizji.

Wszystkie tegoroczne nominacje poznacie tutaj.

Czy ta nominacja da „Doctor Who” statuetkę? Przekonamy się już 25 października, kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy. My jak zwykle trzymamy kciuki za doktorowe i okołodoktorowe nominacje.

Źródło: Deadline

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *