„Doctor Who: Unleashed” nadchodzi!

Plotki krążyły tu i ówdzie, nawet sam David Tennant sugerował, że coś się dzieje. Czas na nowego następcę programów typu Doktor Who: Ściśle tajne (Doctor Who Confidential) czy Doctor Who: Extra. O kulisach nowej ery, rozpoczynającej się od odcinków rocznicowych, opowie nam Doctor Who: Unleashed!

Doctor Who Unleashed logo

Doctor Who: Unleashed to nowy program produkowany przez Bright Branch dla BBC Studios, którego trzydziestominutowe odcinki będą ukazywać się na BBC Three i BBC iPlayerze. Program (zgodnie z tym, co  dostrzeżono nieoficjalnie) poprowadzi Steffan Powell, dziennikarz BBC Gaming i dawny prezenter wiadomości Newsbeat w BBC Radio 1. Zostały mu wręczone klucze do TARDIS i po każdym odcinku Doktora Who widzowie będą mogli przełączyć się na BBC Three albo iPlayera, gdzie zostaną zabrani w opowieść o tym, jak powstaje ten niezwykły serial.

Dzięki ekskluzywnym wywiadom z aktorami występującymi przed kamerą i osobami, które stoją po jej drugiej stronie, Unleashed jest najlepszym towarzyszem Doktora Who.

Steffan Powell Doctor Who Unleashed

Russell T Davies, showrunner, powiedział:

Przez lata poznałem tyle osób, które zostały zainspirowane do podjęcia kariery w telewizji z powodu zakulisowych materiałów, które pokazywało BBC. A teraz one wracają, w starej dobrej tradycji Doktor Who: Ściśle tajne, ale w całkiem nowej formie jako Unleashed! Tak więc całe nowe pokolenie – oraz starzy wierni fani – mogą zobaczyć co gwiazdy i ekipa robią za kulisami.

Z kolei prowadzący programu tak wspomina swoje wrażenia:

Kiedy mówią ci, że Russell T Davies prosi, żebyś to ty poprowadził program, mówisz: „Dlaczego mnie chce?”. Nie ma znaczenia, będę tam… To naprawdę zabawna i fascynująca grupa ludzi, którzy ożywiają Doktora Who – nie mogę się doczekać aż publiczność ich pozna. Jestem bardzo podekscytowany, że zaufano mi, bym pomógł opowiedzieć w całej swojej chwale, historię tego, jak dzieje się magia.

Jo Pearce, dyrektorka kreatywna w Bright Branch i producentka wykonawcza Doktor Who: Unleashed powiedziała:

Ta produkcja, genialnie poprowadzona przez Steffana Powella, daje widzom dostęp do wszystkich miejsc. Widzowie są zaproszeni, by zobaczyć jak się naprawdę robi Doktora Who. Stworzenie tego programu było dla nas ogromnym zaszczytem i jesteśmy bardzo wdzięczni ekipie i obsadzie, którzy powitali nas i pozwolili nam opowiedzieć historię, która stoi za serialem.

Fiona Campbell, odpowiadająca za Youth Audience (BBC iPlayer oraz BBC Three), powiedziała:

Doktor Who to serial, którego nie trzeba przestawiać, dlatego nie trzeba dodawać, że BBC Three oraz iPlayer z radością przedstawiają ten niesamowity serial dokumentalny, który zaprasza widzów do świata Doktora Who, pokazując im, co naprawdę się w nim dzieje.

Premiera Doctor Who: Unleashed w Wielkiej Brytanii już w listopadzie. Na ten moment nie wiadomo, czy serial będzie dostępny także na Disney+.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *