Doctor Who: The Lonely Asssassins – nowy zwiastun i data premiery

Ten rok zapowiada się bardzo dobrze, jeśli chodzi o doktorowe gry. Właśnie dostaliśmy zwiastun Doctor Who: The Lonely Assassins, gry o Płaczących Aniołach, o której ostatnio słyszeliśmy więcej podczas New York Comic Conu. Miłego oglądania!

Zwiastun ujawnia datę premiery gry  będzie mieć ona miejsce 19 marca 2021 roku, czyli już nieco za ponad miesiąc! Poniżej mamy dla Was oficjalną zapowiedź od studia:

Studio Maze Theory tworzące cyfrową rozrywkę we współpracy z BBC Studios ma zaszczyt ogłosić, że gra przygodowa typu zaszyfrowany „znaleziony telefon”, Doctor Who: The Lonely Assassins, ukaże się 19 marca 2021 roku na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a także na platformie Steam.

Po spotkaniu z Dziesiątym Doktorem, Płaczące Anioły były uwięzione w piwnicy Wester Drumlins. To znaczy, aż do teraz. Bezlitosne jak zawsze, Płaczące Anioły powróciły by się zemścić. Czy będziesz w stanie odkryć prawdę i uniknąć ich pazurów? A że teraz Płaczące Anioły mogą przenikać do technologii, żadne urządzenie nie jest bezpieczne…

Tworzone przez nagradzane studio Kaigan Games (Sara Is Missing, SIMULACRA), Doctor Who: The Lonely Assassins pcha gracza w kierunku mrocznej tajemnicy wśród serii złowieszczych zdarzeń mających miejsce w Wester Drumlins, zagrzybionego i ponoć niezamieszkanego domu w Londynie. W tej opartej na kultowym odcinku „Mrugnięcie” (Blink) grze nic nie jest tym, na co wygląda, a była badaczka UNIT-u Petronella Osgood (grana przez Ingrid Oliver) prosi gracza o pomoc w walce ze znanym i śmiertelnym wrogiem.

Nagrana w Londynie i Cardiff gra umożliwia graczom interakcję z tajemniczym porzuconym telefonem, aby okryć jego sekrety, a także tajemnice jego wcześniejszego właściciela. Zacierając granicę między nagraniami nakręconymi na żywo i rozgrywką, gracze będą musieli poskładać ze sobą poszlaki i współpracować z Petronellą Osgood, by wyśledzić ich związek z pierwszym spotkaniem w Wester Drumlins.

Zaczynając od dzisiaj, gracze mogą się wstępnie rejestrować do dostępu na urządzeniach z systemami iOS i Android, a także zamawiać grę w przedsprzedaży lub dodać ją do listy życzeń na platformie Steam. Więcej informacji na temat wersji na Nintendo Switch wkrótce. Odwiedźcie www.doctorwhothelonelyassassins.com, by przekonać się jak wstępna rejestracja odblokuje specjalne nagrody i niezbędną dla fanów zawartość, włączając w to dodatkową zawartość fabularną, cyfrowe tapety i plakaty do wydrukowania.

Poniżej możecie zobaczyć galerię oficjalnych zrzutów z gry (kliknijcie, aby powiększyć):

Jeśli nie graliście nigdy w gry tego typu, to teraz widzicie, jak to będzie wyglądać. Wyświetlany jest ekran „znalezionego” smartfona (co w przypadku gry na smartfonie trochę wzmacnia immersję). Gracz może uruchamiać różne aplikacje, które służą np. do odsłuchania wypowiedzi postaci, oglądania nagrań i zdjęć, odczytywania SMS-ów i maili w celu rozwiązywania zagadek i zdobywania nowych informacji (a tym samym pchania fabuły do przodu), a także rozmowy z postaciami – tu można wybierać różne odpowiedzi. W przypadku SIMULACRY możliwe były różne zakończenia, więc może podobnie będzie i tutaj. Tak, da się w ten sposób przedstawić fabułę, nawet całkiem ciekawą – jak w przypadku SIMULACRY, która spokojnie mogłaby być osadzona w Whoniwersum jak dla mnie.

The Lonely Assassins nagrody społeczności

Rejestrować możecie się na Androidzie, składać zamówienia przedpremierowe na iOS, albo dodać grę do listy życzeń na Steamie. Warto to zrobić, bo jako społeczność możemy odblokować różne bonusy, a wszystkie wymienione trzy sposoby są zliczane łącznie. Jak widzicie wyżej, gdy tylko 10 tysięcy osób będzie chętnych do zagrania w grę o Aniołach, dostaniemy od razu paczkę fabularną – reszta natomiast odblokuje się dopiero na premierę gry. Niestety, na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji o planowanej polskiej wersji językowej. Wnioskując po cenie na iOS, gra będzie kosztować (acz ciężko stwierdzić czy w tej cenie jest już uwzględniona zniżka 25% ze zwiastuna) na pozostałych platformach 2,99 dolarów, czyli zapewne ok. 9,99 zł.

Przedstawiono także wymagania sprzętowe, w przypadku wersji na PC:

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core i3, Ryzen 3 lub równoważny
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: nVidia GeForce 8800 GT, AMD Radeon HD 2400, Intel HD albo dowolna karta graficzna/ APU z premierą po 2012 roku
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni
  • Dodatkowe uwagi: Zalecane słuchawki.

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5, Ryzen 5 lub równoważny
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: nVidia GTX 1060, AMD RX 480 albo lepsza
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni

Też nie możecie się już doczekać aż zagracie w Doctor Who: The Lonely Assassins?

Źródło: Doctor Who TV oraz oficjalna strona gry.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *