Dlaczego Mandip Gill nie odeszła z serialu?

Plotki o odejściu towarzyszy Trzynastej słyszymy już od jakiegoś czasu. Wiemy już na pewno o tym, że pożegnamy się z Grahamem i Ryanem. Wbrew plotkom Yasmin Khan pozostaje na pokładzie TARDIS; aktorka już wcześniej dawała znać, że chciałaby zostać – ale do niedawna nic nie było przesądzone. Teraz możemy poznać trochę więcej konkretów.

Dla Mandip Gill zmiany nie są łatwe.

To rozdzierające. Wiedzieliśmy, że ten moment nadejdzie, więc mieliśmy chwilę, żeby się z tym oswoić. Brad i Tosin są tak wspaniałymi osobami. Będzie mi ich brakować na planie.

Aktorka stwierdziła, że nie było mowy o jej odejściu wraz z resztą. Podjęła decyzję, że jej podróż – i tym samym podróż Yaz – jeszcze nie jest skończona.

Po prostu myślałam: „Nie jestem jeszcze gotowa na koniec tej podróży”. Dlaczego opuszczać coś, jeśli sprawia ci to przyjemność, co działa i  w czym jest miejsce na rozwój? Nie wiem kiedy się to dla mnie skończy ponieważ zarówno osobiście jak i jako postać mam jeszcze tyle do odkrycia.

Oczywiście, co to dokładnie oznacza jest tajemnicą, tak samo jak nie jest pewne czy do Yaz i Doktor ktoś dołączy w czasie 13 serii. Na razie nie ogłoszono żadnych nowych angaży, a seria 13 jest w trakcie zdjęć. Wprawdzie wypatrzono ostatnio Trzynastą i Yaz z TARDIS, nie jest jednak oczywiste, czy to co widzimy, to stały skład osób na pokładzie TARDIS , czy też jest tak tylko chwilowo, w tej akurat scenie.

Mandip Gill i Jodie Whittaker seria 13

Mandip Gill udzieliła także pewnej wskazówki:

Zaczęliśmy widzieć problemy osobiste Yaz w ostatniej serii i dowiedzieliśmy się o niej nieco więcej. Teraz, gdy jest na to miejsce, tego typu rzeczy mogą być nieco bardziej zgłębione. Dotąd nie uważałam, że jest na to właściwy czas. Dlatego nie mogę się tego doczekać.

Być może jest to kolejne potwierdzenie, że będzie mniej osób w TARDIS – dzięki czemu będzie więcej czasu ekranowego dla Yaz. Koniec historii Grahama i Ryana może być początkiem dla Yaz.

Jakie jest Wasze zdanie? Cieszycie się, że Yaz została na 13 serię? Podzielcie się z nami swoim zdaniem na ten temat na grupie facebookowej.

Źródło: Radio Times i Doctor Who PageFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *