Dlaczego film o Doktorze z udziałem Davida Tennanta nigdy nie powstał

Peter Davison wierzy, że film mógłby „wypalić”, jednak pod jednym istotnym warunkiem.

Ostatnimi czasy mnóstwo mówiło się na temat filmu o Doktorze Who. Według korespondencji mailowej, która wyciekła z Sony, BBC Worldwide było bardziej niż chętne do przeniesienia Władcy Czasu na duży ekran. Z kolei Steven Moffat nieco mniej entuzjastycznie podchodzi do tego pomysłu.

Teraz poprzedni Doktor włączył się do dyskusji. Peter Davison w rozmowie z RadioTimes powiedział:

Tak, niewątpliwie film mógłby „wypalić”, jeśli dopracowałoby się efekty specjalne. Jednak wydaje mi się, że film musiałby być zrobiony z udziałem obecnego Doktora. Trudność jednakże polega na tym, że produkcja filmu długo trwa.

Według Davisona, wejście na ekrany (potencjalnego) filmu po odejściu z serialu występującego w nim Doktora byłoby problematyczne:

Jeśli planowaliby film już teraz, Peter Capaldi musiałby pozostać w serialu jeszcze dwa lata, do momentu, gdy film w końcu zostałby wydany. Film z Doktorem, którego już nie ma w serialu, byłby – moim zdaniem – nieco dziwny.

Jednak co z pomysłem na to, by w filmach pojawił się zupełnie inny Doktor niż ten w serialu? Gdyby serial i film(y) były od siebie niezależne? Piąty Doktor jest sceptyczny:

Macie na myśli, że w filmach nie byłoby nawet obecnego Doktora? Hmm… Nie wiem, czy mogłoby to zadziałać.

Plany filmu nie są tak do końca czymś nowym – Peter Cushing wystąpił w dwóch produkcjach jeszcze w latach 60-tych poprzedniego stulecia. W nieco mniej odległej przeszłości krążyło mnóstwo plotek, jakoby powstawał film z udziałem zięcia Petera Davisona – Davida Tennanta.

Kiedy David wcielał się w Doktora, trwały dyskusje nad filmem – twierdzi Davison. – Nie powstał, ponieważ, gdy w końcu zaczęli ustalać coś konkretnego, David odszedł z programu.

Ostatnio coraz częściej słyszy się o potencjalnym filmie z udziałem Doktora. Nie jest to temat nowy, jednak wciąż wywołuje sporo emocji. A co wy o tym myślicie? Mielibyście ochotę zobaczyć Władcę Czasu na dużym ekranie?

Źródło: RadioTimes.comUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *