Co wiemy o 1 sezonie (14 serii) „Doktora Who”?

W tym artykule (który wraz z otrzymaniem nowych informacji będzie stopniowo aktualizowany) zgromadziliśmy wszystko to, co na tę chwilę wiemy o tegorocznym sezonie Doktora Who. Niedługo też zobaczymy nowy zwiastun w całości.

Pierwsze dwa epizody tego ośmioodcinkowego sezonu pojawią się na Disney+ już 11 maja o 1:00 czasu polskiego. Pozostałe będą debiutowały już pojedynczo w kolejnych tygodniach.

Opis sezonu:

Doktor ze swoją towarzyszką, Ruby Sunday, podróżują w TARDIS – wehikule czasu o wyglądzie policyjnej budki – przez przestrzeń i czas. Zawitają do XIX-wiecznej Anglii, odwiedzą zrujnowane wojnami planety z przyszłości. Po drodze spotkają wielu przyjaciół, ale i wrogów, między innymi przerażającego Bogeymana oraz najpotężniejszego przeciwnika, jakiego Doktor kiedykolwiek miał.

Odcinek 1 – Space Babies

Premiera: 11 maja 2024
Reżyseria: Julie Anne Robinson
Scenariusz: Russell T Davies

Odcinek 2 – The Devil’s Chord

Premiera: 11 maja 2024
Reżyseria: Ben Chessell
Scenariusz: Russell T Davies

Odcinek 3 – Boom

Premiera: 18 maja 2024
Reżyseria: Julie Anne Robinson
Scenariusz: Steven Moffat

Odcinek 4 – 73 Yards

Premiera: 25 maja 2024
Reżyseria: Dylan Holmes Williams
Scenariusz: Russell T Davies

Odcinek 5 – Dot and Bubble

Premiera: 1 czerwca 2024
Reżyseria: Dylan Holmes Williams
Scenariusz: Russell T Davies

Odcinek 6 – Rogue

Premiera: 8 czerwca 2024
Reżyseria: Ben Chessell
Scenariusz: Kate Herron i Briony Redman

Odcinek 7 – The Legend of Ruby Sunday

Premiera: 15 czerwca 2024
Reżyseria: Jamie Donoughue
Scenariusz: Russell T Davies

Odcinek 8 – Empire of Death

Premiera: 22 czerwca 2024
Reżyseria: Jamie Donoughue
Scenariusz: Russell T Davies

Tytuły wszystkich odcinków poznaliśmy 31 marca (choć tytuł drugiego z nich – The Devil’s Chord – został potwierdzony przez RTD już wcześniej).


Dajcie znać na TARDISawce i Discordzie, co najbardziej przykuło Waszą uwagę w najnowszym zwiastunie i co sądzicie o tytułach tegorocznych odcinków.

Doktor Who powróci z pierwszym sezonem nowej ery już 11 maja o godzinie 1:00 polskiego czasu na platformach Disney+ i BBC iPlayer. Tego dnia premierę będą mieć dwa odcinki, a cały sezon będzie składać się łącznie z ośmiu epizodów. Zimą zaś możemy spodziewać się tegorocznego odcinka świątecznego.

Tekst będzie aktualizowany.Członek redakcji Gallifrey.pl w latach 2014-2015 i ponownie od 2023 roku. Fan Dwunastego i Dziesiątego, swoją przygodę z Whoniwersum rozpoczął jednak od „Przygód Sary Jane”. Kolekcjoner wszystkiego co doktorowe, w tym m.in. płyt DVD oraz Blu-ray, książek, komiksów, figurek i autografów. Licencjat poświęcił zaginionym odcinkom „Doktora Who” oraz destrukcyjnym praktykom archiwalnym BBC. Z wykształcenia filmoznawca, obecnie student mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *