60. rocznica „Doctor Who”: zwiastun i nowe zdjęcia!

Już w przyszłym roku czekają nas cztery kolejne odcinki „Doctor Who”. W międzyczasie nadszedł czas na rozpakowanie gwiazdkowego prezentu od Russella T Daviesa – całkiem nowy zwiastun i nie tylko!

Jednocześnie dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że pewne plotki i doniesienia z planu się potwierdzają! Po pierwsze Jacqueline King i Karl Collins powracają w swoich rolach jako rodzina Donny – Sylvia Noble i Shaun Temple!

Shaun Temple Rose i Sylvia Noble 60. rocznica Doctor Who

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Ruth Madeley (zdjęcie niżej) faktycznie została zaangażowana, z tym że nie do 14 serii (choć kto wie?) – zobaczymy ją już na rocznicę! Jej postać będzie się nazywać Shirley Anne Bingham. Nie wiemy na razie jeszcze, kim ona jest, lecz plotki sugerowały, że jest ona naukowcem z UNIT-u. Whoniwersum nie jest jej obce. Aktorka podkładała głos towarzyszce Szóstego ze słuchowisk, Hebe Harrington. Jest ona znana z seriali „Rok za rokiem” (który tworzył właśnie RTD) i The Rook.

Ruth Madeley jako Shirley Anne Bingham 60 rocznica Doctor Who

Również sama aktorka przywitała się dzisiejszym postem:

Ponadto mamy nowe ujęcia Czternastego i Donny Noble.

Czternasty Doktor zwiastun 60 rocznica Doctor Who

Donna Noble 60 rocznica Doctor Who

Do tego wszystkiego na samym zwiastunie zobaczyliśmy poniższego stworka:

Beep the Meep

Jest to na 99% Beep the Meep, znany z komiksów DWM. Był to przywódca przywódca Meepów, który chciał zawładnąć galaktyką – jego armada została pokonana przez Wojowników Wrarth (też pojawili się na zwiastunie, fotos niżej). W efekcie Beep the Meep trafił na Ziemię. Co więcej, w komiksie tuż przed Beepem i Wojownikami, Timeslip, wprowadzono koncepcję retroregeneracji – Doktor deregenerował w Pierwszego, Drugiego i Trzeciego. Bardzo ciekawe, prawda? Beep był postacią uroczą, ale był jednocześnie manipulantem. Beep pojawił się też w dwóch słuchowiskach, a jednym z nich była adaptacja komiksu z Czwartym. Wówczas głos podkładała mu kobieta, Bethan Dixon Bate. Zaktualizujemy tekst, jeśli się to potwierdzi, ale plotki wskazywały na Miriam Margolyes.

Wojownicy Wrarth

Więcej o Beepie dowiecie się od Dominka:

W tym kontekście jest bardzo ciekawe jak potoczy się 60. rocznica „Doctor Who”. Czy to będzie ekranizacja komiksu, czy też może za pojawieniem się Beepa będzie stała postać grana przez Neila Patricka Harrisa?

Dajcie znać, jakie są Wasze opinie na ten temat na Facebooku lub na Discordzie.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *