18. Dni Fantastyki z naszym patronatem!

Zbliżają się 18. Dni Fantastyki we Wrocławiu! W ostatni weekend sierpnia tysiące wielbicieli literatury, komiksów, gier i kultury fantastycznej pojawi się w leśnickim Zamku. W tym roku po raz pierwszy impreza zaistnieje także w centrum miasta i będzie trwała aż 5 dni! Po raz kolejny mamy przyjemność objąć patronat nad tym wydarzeniem – nas samych też na Dniach Fantastyki nie zabraknie.

Fantastyka w centrum miasta

Dni Fantastyki wychodzą na miasto! Dzięki dołączeniu do grona organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Gildia Organizatorów, impreza rozpocznie się już w środę (23 sierpnia) w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku. Do piątku biblioteka stanie się główną lokalizacją festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami. Na najmłodszych fanów fantastyki będą czekać atrakcje w kolejnym punkcie na mapie festiwalu – bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tej części programu będzie bezpłatny.

W piątek festiwal przeniesie się na teren urokliwego leśnickiego Zamku, gdzie na uczestników czekać będzie jeszcze więcej rozrywek. W budynku odbędą się spotkania dotyczące literatury, komiksów, filmów, mangi i anime, nauki oraz popkultury. W programie organizatorzy zaplanowali rozmowy ze znanymi autorami, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay i wiele innych. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami fantasy, science fiction, horroru czy steampunku, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Wśród już ogłoszonych gości znaleźli się m.in. Katarzyna Wierzbicka (seria urban fantasty „Między światami”), Magdalena Wolff (cykl fantasy „Moc Korzeni”), Jakub Rabiega (prowadzi kanał na YouTube o fantastyce – GOTRI), Jakub Nurzyński (reżyser i pomysłodawca „Pół Wieku Poezji Później„) czy Krzysztof M. Maj (vloger, miłośnik światotworzenia, wykładowca na Wydziale Humanistycznym AGH).

Karnety na cały festiwal dostępne są już do kupienia w serwisie Biletyna.pl, a sprzedaż biletów na poszczególne wydarzenia ruszy na początku sierpnia. Wstęp na teren wokół Zamku i korzystanie z atrakcji festiwalowych, takich jak koncerty czy strefa handlowa jest całkowicie darmowy!

Dni Fantastyki 23 plakat

Nowi organizatorzy

W tym roku grono organizatorów rozszerza się o dwa nowe podmioty. Tradycyjnie za produkcją festiwalu stoi leśnicki Zamek, który od 1 stycznia jest częścią nowo powstałej instytucji kultury występującej pod nazwą Ośrodek Postaw Twórczych Zamek (OPT Zamek). Oprócz Dni Fantastyki, Zamek organizuje wiele festiwali i projektów lokalnych, takich jak zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska i średniowieczny Jarmark Jadwiżański. Do ekipy zamkowej dołącza Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza –największa instytucja kultury zajmującą się literaturą we Wrocławiu – oraz Stowarzyszenie Gildia Organizatorów.

Miasto Wyobraźni – Dni Fantastyki 2023, Wrocław, 23-27 sierpnia 2023

Karnety w cenie między 130 zł (do końca czerwca), a później 150 zł, bilety na pojedyncze wydarzenie: 20 zł. Do kupienia w serwisie Biletyna.pl.

Czym są karnety? Umożliwiają one wejście na dowolną prelekcję, bez żadnych dodatkowych opłat.

Kto ma pierwszeństwo – karnet czy bilet? Pierwszeństwo będą miały osoby, które wykupiły bilet na konkretną prelekcję, jednakże miejsc dla osób z wejściówkami będzie zdecydowanie mniej, niż dla osób z karnetami.  Np. sala mieści 35 uczestników na prelekcji – do kupienia będzie jedynie 10 lub 15 wejściówek na dany panel. Pozostałe 20 lub 25 miejsc przeznaczonych będzie dla osób, które wykupiły 3-dniowy karnet.

Gdzie:

  • 23-25 sierpnia – MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu: Mediateka, pl. Teatralny 5 (spotkania dla młodzieży i dorosłych) oraz filia 22, ul. Chociebuska 8-10 (warsztaty dla dzieci)
  • 25-27 sierpnia – OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław

Strona festiwalu: dnifantastyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *