10 osób, które poświęciły swoje życie w imię Doktora

4. Luke Rattigan

Oszukany przez Sontarian geniusz – Luke Rattigan – założyciel własnej Akademii, pojawia się w serialu po raz pierwszy w odcinku „The Sontaran Stratagem”. Dążąc przez cały swój wątek do unicestwienia świata i Doktora dowiaduje się, że był tylko zabawką w rękach kosmitów. Gdy Doktor żegna się przed teleportowaniem na statek Sontarian w celu propozycji pokoju lub unicestwienia wojsk, wypowiada do Rattigana słowa: „Luke, zrób coś mądrego ze swoim życiem”. W ostatniej chwili przed zapłonem statku Rattigan odwraca teleport i staje w miejscu Doktora, odsyłając go na Ziemię. Czyni to ze słowami na ustach: „Właśnie robię coś mądrego ze swoim życiem”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “10 osób, które poświęciły swoje życie w imię Doktora

 1. Świetny artykuł. Odrobinę zakłopotania przyniosło mi to, że zapomniałam o poświęceniu Guido…
  No i również uwielbiam River Song <3

 2. Bardzo przyjemny artykuł, w sensie, że dobrze napisany i dobrze się go czyta, a nie, że wszyscy umierają :D Ale zapomnieliście o tej dziewczynie-drzewie z drugiego odc, a jej śmierć też była ważna, bo ona też uratowała Doctora :)

  1. Pamiętaliśmy o Jabe czy też Lyndzie, ale wybraliśmy te przypadki,
   które wydały nam się częściej zapominane (Gwyneth, Rattigan czy
   Guido), ale jednocześnie napomykając o tych, o których nie którzy
   kompletnie nie myślą (Alternatywna Donna) i o tych, o których nie da się
   nie wspomnieć (River). ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *