Zwiastun rocznicowy i tytuły odcinków

Po serii tajemniczych klipów wreszcie otrzymaliśmy pełnoprawny zwiastun rocznicowy, a także tytuły trzech odcinków.

Potwierdziły się tytuły odcinków, które oficjalnie brzmią:

  • Special One: The Star Beast
  • Special Two: Wild Blue Yonder
  • Special Three: The Giggle

Jak powiedział Russell T Davies:

Tytuł to jedynie początek największej przygody Doktora w historii. Nadchodzi jesień, a z nią trzy godziny niebezpieczeństwa, Donny i katastrofą, która ma się rozpętać!

RTD wspominał też, że drugi odcinek miał mieć tytuł złożony z ośmiu słów. Zapewne został on skrócony.

Okazuje się jednak, że w nowym zwiastunie także ukryto tajne przekazy.

Czternasty przekaz zwiastun

Swoją drogą – czy to może być nowe wnętrze TARDIS?

Unknown Error Code to numery liter alfabetu, A to 1, B to 2 i tak dalej.Wskazuje też na to System error, 62Z1A-ED0CNE. Gdy odczytamy go od tyłu to mamy Encode A1Z26.

Zatem 15 7 15 20 20 14 1 23 20 14 15 4 9 25 18 1 14 9 2 25 18 1 14 9 2 25 18 1 14 9 2  to OGOTTNAWTNODIYRANIBYRANIBYRANIB. Czyżby Rani? Stety niestety nie. Kiedy będziemy czytali to od prawej do lewej, tekst nabierze sensu. BINARYBINARYBINARYIDONTWANTTOGO, czyli „Binarne, binarne, binarne, nie chcę odejść”. Ewidentne nawiązanie do DoctorDonny.

Na dole mamy znowu kod szesnastkowy i znowu jest to Doctor, Donna i TARDIS. W zwiastunie mamy też wir czasu z serii 4, co znaczy, że prawdopodobnie wróci on przynajmniej na odcinki rocznicowe.

Swoją drogą też zauważyliście świetne nawiązanie do E.T.?

UNIT - Drugi odcinek rocznicowy, zwiastun

Ciekawe, co to jest. Nowa siedziba UNIT-u? Jeśli tak, to może być jakieś przygotowanie pod spin-off. W lewym górnym rogu widzimy transmisję z AMNN. Jest to AMN Network, amerykańska stacja telewizyjna, która pojawiała się już w pierwszej erze RTD (zdjęcie niżej).

AMNN

Ponadto w przekazie, który pojawił się na ekranach tej siedziby była głowa.

Tak się składa, że John Logie Baird, którego nazwisko pojawiło się w przekazach z trzeciego klipu wykorzystywał w swoich testach telewizji manekina zwanego Stooky Bill. Konkretnie była to głowa manekina, takiego jak używają brzuchomówcy. Bill wyglądał tak:

Stooky BillJohn Logie Baird i Stooky Bill

Ewidentnie ta sama głowa, co w zwiastunie. Czyżby więc Zabawkarz (jeśli to faktycznie on, dalej tego nie wiemy) wykorzystywał początki telewizji, żeby jakoś wpłynąć na ludzkość? A może to on wymyślił telewizję? A może jedynie podsunął Billa Bairdowi i dlatego ten poszedł do jego sklepu (tajemniczy mężczyzna z parasolką wchodzący do sklepu z zabawkami). Ten odcinek może się okazać też komentarzem do stanu współczesnej telewizji…

Jak podoba się Wam zwiastun? Odcinki rocznicowe będą miały premierę w listopadzie tego roku na Disney+, więc trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość albo TARDIS. Jeśli pojawi się coś nowego w temacie zwiastuna, zaktualizujemy ten tekst.

źródło:  Doctorwho.tv i TwitterFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *