Znamy pierwszą scenarzystkę nowej serii!

Poniższy artykuł jest (niestety!) primaaprilisowym żartem.

Produkcja jedenastej serii owiana jest szczelnie tajemnicą. Poznaliśmy nazwiska Trzynastej Doktor oraz jej towarzyszy, dowiadujemy się coraz więcej o aktorach drugoplanowych, możemy spekulować co nieco o kierunku w jakim zmierza serial. Ale do dzisiaj nie wiedzieliśmy jeszcze najważniejszego – kto oprócz Chrisa Chibnalla napisał scenariusze do jedenastej serii?

Nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk, jednak w udostępnionej na swojej stronie internetowej notce prasowej BBC potwierdziło współpracę z osobą, której najmniej byśmy się spodziewali. Nie przedłużając, scenariusz do jednego odcinka jedenastej serii napisze…

Ilona Łepkowska!

Ta polska scenarzystka i producentka znana jest z tworzenia scenariuszy do serialowych hitów takich jak M jak miłość, Barwy szczęscia czy Na dobre i na złe. Ostatnio wysławiła się uratowaniem Korony królów przed zalewem drewnianych dialogów i całkowitym spadkiem oglądalności, jednak dopiero co dowiedzieliśmy się, że scenarzystka zrezygnowała z pracy nad projektem. Oficjalnym powodem było zmęczenie i chęć odpoczynku od pisania, jednak wygląda na to, że dzisiaj poznaliśmy prawdziwą przyczynę.

Ilona Łepkowska portret

W informacji prasowej pojawiła się krótka wypowiedź Chrisa Chibnalla:

Ilona [Łepkowska] to wspaniała scenarzystka, która wniosła wiele świeżości do naszego zespołu. Jesteśmy zachwyceni jej odcinkiem i liczymy, że to początek owocnej współpracy.

Nie znamy jeszcze tytułu ani numeru odcinka, ale chodzi o historię nakręconą w trzecim bloku produkcyjnym, którą wyreżyserowała prawdopodobnie Sallie Aprahamian. Trzynasta Doktor spotka w niej króla Jakuba I, którego zagra Alan Cumming oraz tajemniczą czarownicę („mud witch”) graną przez Marinę Stoimenovą. Więcej informacji o tym odcinku znajdziecie w naszym raporcie z planu, zapowiada się fantastycznie!

Nieoficjalnie mówi się, iż za zatrudnieniem właśnie Ilony Łepkowskiej stoi podziw nowego showrunnera dla jej umiejętności pisania nawet najbardziej absurdalnych dialogów oraz lekkość z jaką w Koronie królów miesza historyczne fakty i pisze postacie jakby były z całkiem innej epoki. Wiemy również, iż Chrisowi Chibnallowi zależało bardzo na tym, aby zatrudnić conajmniej kilka scenarzystek – biorąc pod uwagę dotychczasową ilość piszących dla serialu kobiet nie powinno dziwić, iż zabrakło ich w Wielkiej Brytanii i producenci Doctor Who musieli szukać poza granicami kraju. Pozostaje nam jednak spekulować, czy ten wybór to próba zaskarbienia sobie sympatii widzów z polskiej mniejszości w Wielkiej Brytanii, czy też efekt sympatii jaką w pracownikach BBC wzbudziła Egle z Korony królów.

Według notki prasowej informacje o kolejnych scenarzystach i scenarzystkach mają pojawiać się na dniach, ale wydaje nam się, że żadne nazwisko już nas tak nie zaskoczy. Nasza redakcja jest zachwycona. A wy? Cieszycie się? Czekacie na odcinek, który napisze Łepkowska? A może wolelibyście, żeby zatrudniono inną polską scenarzystkę? Dajcie nam znać w komentarzach!Uzależniona od herbaty, pisania i brytyjskich seriali. Kocha ludzi, teatr, wiedzieć więcej. Nie znosi fasolki, seksizmu i źle napisanych dialogów.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Znamy pierwszą scenarzystkę nowej serii!

  1. Niezły żart ^^ ale po zeszłorocznym Małaszyńskim w roli Doktora już nie dałam się tak samo nabrać ;)

  2. Nabrałem się, dopiero po godzinie mi się przypomniało, że dzisiaj 1.04 :P Ale artykuł na takim samym dobrym poziomie co news o nazwaniu nowo odnalezionej planety przez Elżbietę II Gallifrey ;)

    1. Wyobrażam sobie niebieską budkę na jakimś pustym polu, aż tu nagle podchodzą do niej ludzie poubierani w zasłony mojej babci XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *