Zdjęcia promocyjne 9 serii – nawiązanie do Ósmego Doktora?

Nowe zdjęcie promocyjne zawiera coś, co zaintrygowało fanów…

Ostatnio BBC udostępniło zdjęcia promujące prequel pierwszego odcinka zbliżającej się 9 serii. Jedno z nich sugeruje powrót znanego nam przedmiotu… Mianowicie kielich w dłoni Petera Capaldiego wygląda zadziwiająco podobnie do tego, który zmienił Ósmego Doktora w Doktora Wojny granego przez Johna Hurta.

Miniodcinek zostanie wyemitowany w 3D zaraz po pokazie odcinków finałowych ósmej serii – Ciemna woda („The Dark Water”) i Śmierć na niebie („Death in Heaven”) – który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 15 i 16 września. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie udostępniony fanom w innych krajach, ale RadioTimes zwrócił się z tym pytaniem do BBC Worldwide.

Wspomniane zdjęcie ukazuje Daniela Hoffmanna-Gilla jako Borsa, postać, która najwyraźniej jest Wikingiem i pojawi się w pierwszym odcinku dziewiątej serii – The Magician’s Apprentice. Wraz z nim widzimy Dwunastego Doktora trzymającego kielich.

ósmego

Ale chwileczkę – czy to Wam czegoś nie przypomina?

chalice-26-08-2015

Tak, wygląda dokładnie jak kielich, który pojawił się w miniodcinku z 2013 roku Noc Doktora („The Night of the Doctor”), kielich, z którego Ósmy Doktor grany przez Paula McGanna wypił, zanim zregenerował się w Doktora Wojny.

mcgann-26-08-2015

Co to wszystko może znaczyć? Czy sam Dwunasty Doktor zbliża się do regeneracji? Czy ponownie poprosi o pomoc Zakon Karn? (Wiemy, że Kelly Hunter, która grała postać należącą do Zakonu, wraca w dziewiątej serii). A może to pozostały rekwizyt, który zostaje ponownie użyty w prequelu? Kto wie…

Źródło: RadioTimes

One thought on “Zdjęcia promocyjne 9 serii – nawiązanie do Ósmego Doktora?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *