Czas Doktora: wywiad z Mattem Smithem

Przeprowadzone przez BBC wywiady związane z nadchodzącą premierą Dnia Doktora zostały właśnie opublikowane. Wśród gości pojawili się oczywiście Matt Smith, Jenna Coleman, Steven Moffat i Orla Brady.

Poniżej przedstawiamy Wam tłumaczenie wywiadu z Mattem Smithem, którego ostatnie sceny w roli Doktora zobaczymy już za dwa tygodnie.


Czy możesz na początek powiedzieć nam co nieco o świątecznym odcinku?

Sam w sobie jest dla mnie słodko-gorzkim odcinkiem, ponieważ odchodzę, ale Steven napisał genialny, przygodowy, zabawny odcinek i jestem nim prawdziwie podekscytowany. Jest cudownie świąteczny.

doctor-who-time-of-the-doctor-batch-c-8

Czego chciałeś od swojego ostatniego odcinka?

Myślę, że to dobrze dla Doktora, żeby odszedł z hukiem, trzaskiem i łomotem. Cieszę się, że odcinek jest bardzo śmieszny i szalony. Kiedy dostałem ostatnie 20 stron scenariusza, dosyć ciężko było mi go czytać, ale mam nadzieję, że to będzie zjawiskowe odejście.

Mamy świetnego reżysera – Jamie’ego Payne’a i wielu bardzo czarujących członków ekipy. Stevenowi udało się powiązać punkty fabuły i narracji, które były plecione od lat i myślę, że to jest genialne.

Czas Doktora

Jakie to uczucie, pracując nad swoją ostatnią sceną?

Kręcenie finałowego odcinka było bardzo emocjonalne. Moja mama jest zażenowana, szczerze – była na czele kampanii wzywającej mnie do zostania i nie była szczęśliwa, kiedy powiedziałem, że odchodzę. Ale kiedy trzeba odejść, to trzeba odejść.

Oczywiście, jest to dla mnie bardzo smutne z wielu względów, ponieważ wszystko dzieje się po raz ostatni. To ostatni raz zaznajamiam się ze scenariuszem, ostatni raz zakładam muszkę i po raz ostatni kręcę scenę w TARDIS. Ale w tym serialu chodzi o zmiany, krótko po ogłoszeniu nowego Doktora byłem na obiedzie z Peterem Capaldim i myślę, że on będzie niesamowity. Ma niezwykle błyskotliwe pomysły. Jako fan jestem prawdziwie podekscytowany, bo wydaje mi się, że będzie to coś zdumiewającego.

doctor-who-time-of-the-doctor-batch-c-3

Więc nadal będziesz fanem?

Tak, oczywiście. Będę fanem. Jestem bardzo wdzięczny Stevenowi Moffatowi oraz całej ekipie w Walii za ostatnie kilka lat i, wiecie – chciałem, żeby ten serial rósł i rósł w siłę, a on będzie rósł. Pewnie kilka tygodni zajmie mi przyzwyczajenie się do tej sytuacji. Myślę, że tak samo było z Davidem i tak samo było z Karen, kiedy zobaczyła Jennę dołączającą do Doktora. Nie wydaje mi się, że to będzie łatwe, ale to nie jest mój serial, to jest serial fanów, więc będę fanem i wtedy to będzie też mój serial.

doctor-who-time-of-the-doctor-batch-c-4

Czy otrzymałeś od fanów jakiś prezent na odejście?

Kiedy kręciłem klip promocyjny na 50-lecie, na plan weszły dwie dziewczyny. Dały mi książką, która musiała zawierać około 50 lub 60 listów dziękujących mi za bycie w „Doctorze Who”, za bycie jego częścią. Takie gesty są niesamowite. Jak powiedziałem wcześniej – fani tego serialu są naprawdę zjawiskowi i to oni sprawili, że była to dla mnie tak niezwykła podróż, jestem im bardzo, bardzo wdzięczny. Nie wydaje mi się, żeby gdziekolwiek indziej istniał zbiór takich fanów.

Czas Doktora

Czy możemy spodziewać się jakichś nawiązań do świątecznych odcinków z poprzednich serii? 

W „Doctorze Who” zawsze patrzysz w tył i w przód równocześnie, ponieważ masz tendencję do przeskakiwania w koło. Nie chcę zbyt wiele wyjawiać, ale oczywiście – kiedy spojrzysz na moją rolę w ostatnich kilku latach, to są historie i punkty fabularne, i są przeciwnicy, którzy są szczególni dla mojego Doktora i myślę, że będzie musiał się z nimi wszystkimi zmierzyć.

trailer

Posłuchajcie wywiadu z Mattem Smithem poniżej:

Źródło: doctorwho.tv

5 thoughts on “Czas Doktora: wywiad z Mattem Smithem

  1. Czytając wywiad jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Matt nie chiał odchodzić a został to tego zmuszony.

    Btw poprawcie zdanie: „Oczywiście, jest to dla mnie bardzo smutne mnie z wielu względów”

    1. hm? ale niby dlaczego został zmuszony? to, że jego mama chciała, żeby został, nie znaczy, że on sam chciał zostać. i to, że mogła to być trudna decyzja też nie znaczy, że nie wyszła ona od niego samego

      1. Moje odczucia nie mają związku z tym co mówił o mamie. Nie wiem czemu miałby być, po prostu takie odniosłam wrażenie. Nie potrafię tego wytłumaczyć,

  2. Mi się wydaje, że nikt go nie zmuszał. Przecież Matt miał podpisany kontrakt na jeszcze jeden rok, to on sam zdecydował w jakim kierunku chce pójść. I oczywiście jest mi bardzo przykro, moje serduszko rozpadło się na milion małych kawałeczków (a po przeczytaniu tego wywiadu to te małe kawałeczki jeszcze dalej się rozpadły i po każdym obejrzeniu trailera jeszcze bardziej i tak dalej. Kurcze ja już nie mam serca tylko jakąś bułkę tartą) ale szanuję jego decyzję. Bo przecież najważniejsze by praca (nie ważne jaka) sprawiała danej osobie radość,a nie była przymusem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *