Christopher Eccleston wstępnie zgodził się na powrót

Dotarły do nas informacje, które mogą zainteresować fanów Dziewiątego Doktora. Źródło podaje, że Christopher Eccleston wstępnie zgodził się na wystąpienie w odcinku na 50-lecie Doktora Who, Dzień Doktora (The Day of the Doctor).

plotka5

Po „przyjaznym” spotkaniu pomiędzy grającym Dziewiątego Doktora – Christopherem Ecclestonem oraz scenarzystą Stevenem Moffatem, które miało miejsce na początku roku, aktor zgodził się wziąć udział w odcinku rocznicowym. Podał przy tym warunek swojego udziału – chciał, aby Moffat rozważył powołanie Joego Ahearne’a jako reżysera.

Steven odrzucił propozycję i to był koniec negocjacji z Christopherem Ecclestonem.

Oczywiście Eccleston wychwalał niedawno pracę Joego Ahearne’a. Przemawiając w sierpniu na imprezie BFI poświęconej Dziewiątemu Doktorowi, aktor powiedział:

Joe Ahearne wyreżyserował  pięć z trzynastu odcinków pierwszego sezonu. Doskonale rozumiał, jaki ton należy nadać serialowi – wyrazisty, mocny, z ekspresyjnym i dynamicznym obrazowaniem, ciepłem i iskrą. Jeśli Joe zgodzi się wyreżyserować odcinek na 100-lecie, stawię się z własnym śrubokrętem i balkonikiem – pod warunkiem, że Dalekowie nie będą mieć własnych.

Negocjacje i odmowa Moffata ustąpienia w tej kwestii doprowadziły do niesławnej kłótni pomiędzy Stevenem i Caroline Skinner, które miało miejsce na BBC Showcase w lutym. Pojawiły się spekulacje na temat jej rezygnacji ze stanowiska producenta wykonawczego, która nastąpiła w marcu.

Zamieszanie zaskoczyło ich współpracowników ze względu na bardzo bliską współpracę, która się między nimi rozwinęła.

Plotki pochodzą z różnych źródeł i mogą być prawdziwe, częściowo prawdziwe lub wyssane z palca. Nie traktujemy ich jako faktów i nie odbieramy jako nic innego niż pogłoski, dopóki nie zostaną potwierdzone przez oficjalne źródła.

źródło: doctorwhoarchive.com

4 thoughts on “Christopher Eccleston wstępnie zgodził się na powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *