Czas Doktora: KTO powraca?

Ten wpis może zawierać dużą dawkę spoilerów do odcinka Czas Doktora, związanych z powrotem pewnych bohaterów w późniejszych scenach tego epizodu.

SPOILERS, Sweetie! Ostatni moment, żeby zawrócić

Źródła donoszą, że w odcinku świątecznym Czas Doktora, na chwilę przed regeneracją Matta Smitha powróci we wspaniałym stylu „wielki ulubieniec fanów”. Szefowie BBC nie podają kim jest ta postać, ale zdradzają charakterystyczne szczegóły i dialog ze sceny regeneracji. A ponieważ serial świętuje swoją 50-letnią rocznicę, spekulacje fanów są ogromne.

Miliony widzów obejrzą  Czas Doktora  w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Zobaczymy w nim Władcę Czasu, stającego twarzą w twarz z groźbą bitwy, która przynieść ma mu śmierć. Bitwy z jego dawnymi wrogami: Dalekami, Cybermenami i Płaczącymi Aniołami.

I rzeczywiście nie kończy się to zbyt dobrze. W ostatnich scenach odcinka, Doktor mówi, że jego czas się skończył i umiera. Jednak, tuż przed regeneracją,  w TARDIS pojawić ma się duch z jego przeszłości – wspomniany ulubieniec widzów. A może ulubienica?

Źródła zdradzają fragmenty sceny:

Doktor mówi: „Czasy się zmieniają, a więc i ja muszę, ale zawsze będę pamiętać kiedy Doktor był mną”.
Zjawa odpowiada mu: „Dobranoc”.

Jego towarzyszka, Clara Oswald, wygląda na zaskoczoną, kiedy Władca Czasu dostaje nową twarz i osobowość.

Fani będą mogli zobaczyć nowe wcielenie Doktora, w wykonaniu Petera Capaldiego.

Główny scenarzysta serialu, Steven Moffat, mówi:

To było bardzo emocjonalne pożegnanie z Mattem. To koniec pewnej ery. Ale idziemy na przód. Właśnie odbyliśmy lekturę pierwszego odcinka z Peterem i wiemy, że jest on niesamowity.

A Wy? Jak Wam się wydaje, o kim jest mowa? Dyskusję na temat spoilerów do Czasu Doktora czas rozpocząć.

źródło: doctorwhotv.co.uk

17 thoughts on “Czas Doktora: KTO powraca?

  1. Chciałabym by to była River, ale wiem, że lto jest zbyt oczywiste jak na Moffata :/ Amy… No nie wiem. Trudno powiedzieć kogo nazwali „ulubieńcem fanów”.

  2. Mam OGROMNĄ nadzieję że to będzie Amy, wtedy zostanie pierwszą i ostatnią twarzą którą 11 zobaczył. Coś jak z Rose i 10.

  3. Ulubieniec fanów hmm… niech pomyślę. Kocham Amy, ale nie wszyscy podzilają moje uczucia. Pozostaje River- ją lubi naprawdę spora część fanów… może Jack? Ale mam nadzieję, że nie. I tylko o jedno błagam: nie Rose!

  4. Heheh, jak dla mnie „ulubieńcem widzów” pozostanie zawsze Kapitan Jack Harkness i wiele bym dał, aby się pojawił jeszcze kiedyś :D Ale nie pojawiał się w seriach z jedenastym, więc zamiast Jacka albo Rose dostaniemy River albo Pondów… A może… Madame Pompadour? :D

  5. Ja jestem trochę rozdarta, bo z jednej strony „Dobranoc” bardzo pasuje do River i chciałabym abym aby to była ona, ale z drugiej strony to mi trochę psuje ich ostatnie pożegnanie, ale z trzeciej strony to właśnie River, ona może pojawić się zawsze. Z czwartej strony pragnę aby to była Amy, zwłaszcza ta mała, taką jak ją poznał.

  6. Nie mam pomysłu, o kogo może chodzić – chętnie dam się zaskoczyć :) – ale jedno jest pewne: po takim „dobranoc” raczej nie zaśniemy.

  7. Jack albo Donna, pls :p Albo River, ale to by było zbyt smutne… poza tym, skoro kładą nacisk na tego „ulubieńca”, to przeczuwam, że to ktośc, kto nie występował w seriach Moffata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *