Wycieczka po TARDIS

Michael Pickwoad, scenograf na planie Doktora Who, zabiera widzów BBC America na krótką wycieczkę po wnętrzu TARDIS.

Wideo z wycieczką po TARDIS zostało nagrane i opublikowane w serwisie YouTube specjalnie dla zamorskich fanów Doktora, którzy dopiero w najbliższy weekend będą mogli zacząć swoją przygodę z Dwunastym Doktorem.

W krótkim nagraniu jeden z wiodących scenografów serialu, Michael Pickwoad, przybliża widzom najbardziej rzucające się w oczy zmiany, które zaszły na pokładzie TARDIS. Wyjaśnia także, że były one nieuniknione z uwagi na zmianę inkarnacji Doktora; z tego powodu wystrój niebieskiej budki uległ zmianie na nieco surowszy. Przybyło kilka nowych dźwigni w kokpicie (wszak przybysz z Gallifrey ratuje świat pociągając za odpowiednią dźwignię we właściwym momencie!); pojawił się też zestaw kontrolek, dzięki którym Doktor (lub jego towarzysze) mogą połączyć swą świadomość z „umysłem” TARDIS. Z uwagi na bardziej „naukową” naturę obecnego Doktora na pokładzie pojawiły się również tablice (pamiętamy przecież, jak bardzo kocha kredę – a jeśli nie pamiętamy, odsyłam do pierwszego odcinka ósmej serii), a także nowoczesne regały z książkami rodem z rodzimej planety Doktora, jakkolwiek wyglądające na ziemskie antyki. Timey-wimey? Jak najbardziej, w końcu to TARDIS! Pan Pickwoad przybliża nam również genezę round things zdobiących ściany; okazuje się, że mają coś wspólnego z technologią Daleków…

A czy Wam podoba się obecny wystrój TARDIS? Jeśli nie, to może macie inny ulubiony? Zapraszamy do komentowania :)

Źródło: CultboxUKKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Wycieczka po TARDIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *