Robot z Sherwood skrócony o jedną sekwencję

Tygodnik Radio Times informuje, że BBC zdecydowało się usunąć jedną sekwencję z nadchodzącego odcinka Robot z Sherwood („Robot of Sherwood”).

Jak tłumaczy zarząd telewizji, decyzja o usunięciu potencjalnie kontrowersyjnej sceny z odcinka Robot z Sherwood („Robot of Sherwood”) została podjęta po niedawnych wydarzeniach z Iraku i Syrii.

19 sierpnia bojownicy Państwa Islamskiego umieścili na YouTube film zatytułowany „Wiadomość dla Ameryki”, w którym zamaskowany mężczyzna dekapituje amerykańskiego dziennikarza, Jamesa Foleya. Drugi film z 2 września, równie drastyczny, ukazuje śmierć innego amerykańskiego dziennikarza, Stevena Sotloffa. Organizacja grozi śmiercią trzeciego zakładnika, Brytyjczyka, którego nazwiska tygodnik, na prośbę rodziny, nie ujawnia.

Wspomniana sekwencja, którą postanowiło usunąć BBC, ma miejsce w trakcie walki Robin Hooda z Szeryfem, gdzie następuje moment ścięcia głowy jednej z postaci. Mogłoby to być odebrane jako brak wyczucia po śmierci w ten właśnie sposób dwóch dziennikarzy, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca. Pomimo to, że realizacja odcinka serialu z usuniętą sekwencją miała miejsce wiele miesięcy przed tymi wydarzeniami.

Przedstawiciel BBC krótko komentuje decyzję stacji:

W świetle ostatnich wydarzeń edytowaliśmy trzeci odcinek w geście respektu.

Źródło: radiotimes.comJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Robot z Sherwood skrócony o jedną sekwencję

  1. To nie Missy ma kogokolwiek ścinać, skoro ona tylko – póki co – siedzi w „Niebie” i wita tych, którzy umierają w danym odcinku już po ich śmierci, więc jeśli jest taka scena nagrana (a pewnie jest) to jak najbardziej ją zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *