Wielki powrót Reeltime Pictures

O wznowieniu bogatego wyboru wywiadów z twórcami Doktora Who dzięki nowej witrynie internetowej – Time Travel TV. 

Reeltime Pictures jest nazwą lepiej znaną fanom aktywnym w latach osiemdziesiątych. Firma została założona w 1984 roku przez byłego redaktora Celestial Toyroom (najdłużej działający fanzin DW – przyp. red.), a także pracownika BBC i Channel 4, Keitha Barnfathera. Celem Reeltime Pictures było tworzenie wysokiej jakości treści dla fanów Doktora Who i Cult TV, między innymi nagrań video zawierających autorskie dramy i filmy dokumentalne, ale też serię Myth Makers, którą stanowił szereg prowadzonych przez Nicholasa Briggsa dogłębnych wywiadów z udziałem całej gamy gwiazd klasycznych serii. Warto zauważyć, że przed nastaniem ery Internetu i YouTube takie projekty były dla fanów jedynym źródłem wywiadów z obsadą i producentami ich ulubionych programów.

Na stronie początkowo znajdzie się pięćdziesiąt tytułów dostępnych do pobrania, streamu lub zakupu na DVD. W pierwszej serii udostępnionych materiałów znajdą się między innymi takie tytuły jak odnowiona seria Myth Makers: A Tribute to Anthony Ainley (Anthony Ainley był twarzą Mistrza w latach 1981-89, a także jego głosem w Destiny of the Doctors, grze komputerowej wydanej przez BBC w 1997 roku – przyp. red.). W dalszej kolejności zapowiedziano sukcesywne dodawanie następnych jedenastu tytułów, zarówno starszych, jak i nowszych, aż do momentu udostępnienia kompletnej archiwalnej kolekcji.

Jak mówi sam Keith:

Zamieszczenie kompletnej kolekcji na serwerze jest rzeczą niemożliwą do wykonania za jednym zamachem. Uznałem więc, że na początek najlepiej będzie zamieścić bogaty przekrój materiałów dla fanów, by potem sukcesywnie dodawać resztę treści. Dzięki temu fani stale będą zaglądać na stronę.

Tymczasem Reeltime Pictures zdążyło nagrać zupełnie nową serię Myth Makers z intencją ich stopniowego publikowania w ciągu najbliższych miesięcy. Obok hołdu dla Anthony’ego Ainleya znajdą się wywiady z M. Tuckerem, fachowcem od efektów specjalnych, kompozytorem D. Glynnem, producentem serialu w latach siedemdziesiątych G. Williamsem, scenarzystą D. Fisherem, jak również z wieloma niewymienionymi tu osobami, które przyczyniły się do powstawania Doktora Who.

Jednak to nie wszystko! Zapowiedziano też udostępnianie rzadkich, nigdy niepublikowanych materiałów i ciekawostek, w tym Sophie’s Choice – pilota nigdy nie wyemitowanego serialu dokumentalnego dla dzieci z początku lat dziewięćdziesiątych, prowadzonego przez Sophie Aldred. Co więcej, jeszcze w tym roku zaplanowano wydanie nowego serialu produkcji Reeltime zatytułowanego White Witch of Devils End, który jest sześcioodcinkowym spin-offem klasycznej historii Demony („The Dæmons”) z udziałem Jona Pertwee. W obsadzie tego miniserialu znalazła się Damaris Hayman, która ponownie wcieli się w swą dawną postać, Miss Hawthorne.

Ponadto pod koniec tego roku Reeltime Pictures zaplanowało nakręcenie kilku odcinków Myth Makers zawierających wywiady przeprowadzone na żywo z aktualną obsadą serialu, prawdopodobnie w czasie trwania dużych konwentów (osobiście obstawiałabym Comic Con 2015 w San Diego).

Ekipa Reeltime dodaje:

Pewnego dnia chcielibyśmy zaoferować transmisje na żywo w Internecie. Jeśli planowalibyśmy kręcenie materiału do programu, fani mieliby możliwość wcześniejszego zadeklarowania się jako widz, co zapewniłoby im dostęp do pełnej transmisji on-line na żywo.  Sami byśmy skorzystali z takiej możliwości!

Trzeba jednak pamiętać, że większość wymienionych planów wejdzie w życie JEDYNIE, gdy zainteresowanie początkową bazą serwisu okaże się wystarczające!

Zapraszamy zatem do częstych wizyt na stronie Time Travel TV:) Zapraszamy także do wyrażania Waszych opinii odnośnie projektów takich jak ten – czy uważacie je za warte uwagi? Co chcielibyście, by znalazło się w takich ofertach?

Powrót-Reeltime-Pictures-1-19-02-2015

Źródło: DoctorWhoNewsKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *