Kolejne szczegóły dotyczące 9 serii!

Napływają nowe informacje o 9 serii. 

Znamy już tytuły dwuodcinkowej historii otwierającej dziewiątą serię Doktora Who: pierwszy z nich to Uczeń czarnoksiężnika („The Magician’s Apprentice”), który padł już w poprzednich newsach, jednak drugi – The Witch’s Familiar –  to zupełna nowość. Scenariusze obu odcinków zostały napisane przez Stevena Moffata, zaś są reżyserowane przez Hettie Macdonald, która pracowała już przy tworzeniu serialu podczas kręcenia Mrugnięcia („Blink”).

The-Night-of-the-Doctor-Ohila-19-02-2015
Clare Higgins w roli Ohili

Wiemy też, że w historii pojawią się Kelly Hunter, Jaye Griffiths i Clare Higgins, znana z filmu Wysłannik Piekieł („Hellraiser”). Co więcej, Kelly Hunter pojawiła się już w Doktorze w odcinku Skradziona Ziemia („The Stolen Earth”) jako Cień Architekta, zaś Clare Higgins wystąpiła jako Ohila ze Wspólnoty Karn w Nocy Doktora („The Night of the Doctor”).

Oficjalnie potwierdzona obsada 9 serii obejmuje także takie osoby jak Daniel Hoffmann-Gill, Jami Reid-Quarrell, Aaron Neil, India Ria Amarteifio, Joey Price, Dasharn Anderson, Harki Bhambra czy Demi Papaminas.

Shadow-Architect-19-02-2015
Kelly Hunter, czyli Cień Architekta

BBC potwierdziło też powrót Michelle Gomez, czyli serialowej Missy, w towarzystwie Jemmy Redgrave w roli Kate Stewart z jednostki UNIT.

Jak sądzicie, czego możemy się spodziewać po ujawnionych do tej pory detalach?

Zapraszamy do komentowania!

Źródło: CultboxKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Kolejne szczegóły dotyczące 9 serii!

  1. oj za dużo dobrych postaci missy, Ohila ze Wspólnoty Karn czuje jakiś podstep ze strony moffata!

  2. Myślałem, że pierwsze dwa odcinki miał napisać Toby Whithouse. Przynajmniej tak gdzieś wcześniej było podawane.

      1. To znaczy nie, żebym nie lubił Moffata jak to niektórzy, z jakichś powodów, ale danie komuś innemu napisania dwuodcinkowca rozpoczynającego sezon byłoby powiewem świeżości.

    1. Wydaje mi się, że Toby W. i tak tworzy dwuodcinkową historię, tylko zamienili kolejność, przynajmniej ja lubię myśleć w ten sposób o tej zmianie scenarzysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *