Kolejne szczegóły dotyczące 9 serii!

Napływają nowe informacje o 9 serii. 

Znamy już tytuły dwuodcinkowej historii otwierającej dziewiątą serię Doktora Who: pierwszy z nich to Uczeń czarnoksiężnika („The Magician’s Apprentice”), który padł już w poprzednich newsach, jednak drugi – The Witch’s Familiar –  to zupełna nowość. Scenariusze obu odcinków zostały napisane przez Stevena Moffata, zaś są reżyserowane przez Hettie Macdonald, która pracowała już przy tworzeniu serialu podczas kręcenia Mrugnięcia („Blink”).

The-Night-of-the-Doctor-Ohila-19-02-2015
Clare Higgins w roli Ohili

Wiemy też, że w historii pojawią się Kelly Hunter, Jaye Griffiths i Clare Higgins, znana z filmu Wysłannik Piekieł („Hellraiser”). Co więcej, Kelly Hunter pojawiła się już w Doktorze w odcinku Skradziona Ziemia („The Stolen Earth”) jako Cień Architekta, zaś Clare Higgins wystąpiła jako Ohila ze Wspólnoty Karn w Nocy Doktora („The Night of the Doctor”).

Oficjalnie potwierdzona obsada 9 serii obejmuje także takie osoby jak Daniel Hoffmann-Gill, Jami Reid-Quarrell, Aaron Neil, India Ria Amarteifio, Joey Price, Dasharn Anderson, Harki Bhambra czy Demi Papaminas.

Shadow-Architect-19-02-2015
Kelly Hunter, czyli Cień Architekta

BBC potwierdziło też powrót Michelle Gomez, czyli serialowej Missy, w towarzystwie Jemmy Redgrave w roli Kate Stewart z jednostki UNIT.

Jak sądzicie, czego możemy się spodziewać po ujawnionych do tej pory detalach?

Zapraszamy do komentowania!

Źródło: CultboxKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Kolejne szczegóły dotyczące 9 serii!

  1. Myślałem, że pierwsze dwa odcinki miał napisać Toby Whithouse. Przynajmniej tak gdzieś wcześniej było podawane.

      1. To znaczy nie, żebym nie lubił Moffata jak to niektórzy, z jakichś powodów, ale danie komuś innemu napisania dwuodcinkowca rozpoczynającego sezon byłoby powiewem świeżości.

    1. Wydaje mi się, że Toby W. i tak tworzy dwuodcinkową historię, tylko zamienili kolejność, przynajmniej ja lubię myśleć w ten sposób o tej zmianie scenarzysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *