Więcej niż jeden potwór w Revolution of the Daleks?

Podobał Wam się zwiastun nadchodzącego odcinka specjalnego Revolution of the Daleks?

Przypatrujecie się czasem każdej klatce zwiastunów do odcinków? Cóż, fani którzy tak robią bardzo często zauważają coś, co bardzo łatwo przeoczyć przy normalnej prędkości oglądania. Bardzo ciekawe, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wskazówki, odnośnie powracających w kolejnej serii adwersarzy, jest ujęcie przedstawiające więzienie, w którym osadzono Doktor:

Fragment trailera odcinka Revolution of the Daleks przedstawiający więzienie

Bardzo dobrze widać Ptinga (na dole obrazka), Cybermana (po lewej), a  nawet Płaczącego Anioła (naprzeciw Doktor). Niektórzy dopatrzyli się Silurian, czy Sontaran i kilku innych potworów jeszcze z czasów Classic Who! Pewien fan, Jamie @AMadmanNotABox, wypatrzył nawet więcej ciekawych postaci w tej krótkiej scenie i podzielił się spostrzeżeniami na Twitterze:

 

Cóż, wygląda na to, że 13 znajduje się w środku…
Androvax albo jeden z tego gatunku na dole po lewej.
Pting na dole po lewej.
Pusto na dole po prawej.

U góry po lewej stronie Cyberman i myślę, że Macra.
Górny środek Płaczący Anioł,
a góra po prawej Roślina Varga.

Są też inne-

-ale klatka jest za krótka, żeby dokładnie się przypatrzeć.

Dla przypomnienia, Pting to mały wszystkożerny stworek, który się pojawił w odcinku z 2018 roku „Tsurangańska Szarada” (The Tsuranga Conundrum). Rasa Androvax pojawiła się z kolei kilkukrotnie w „Przygodach Sary Jane” i odcinku „Skok na czas” (Time Heist).

Możliwe Cameo w Revolution of the Daleks

Macra to znane z klasycznych historii The Moonbase i The Macra Terror oraz z przygody Dziesiątego „Korek” (Gridlock) wielkie kraby.

Możliwe cameo w Revolution of the Daleks 2

Z kolei rośliny które najbardziej ucieszyły Jamiego, to Rośliny Varga, które pojawiły się w najdłuższej historii z Pierwszym Doktorem: The Daleks’ Master Plan i w niedawno odtworzonym przez studentów z Uniwersytetu Środkowego Lancashire,  prologu do tej historii, Mission to the Unknown. Można je też kojarzyć z gry komputerowej z Jedenastym Doktorem, Doctor Who: The Adventure Games.

Możliwe cameo w Revolution of the Daleks 3

I co o tym myślicie? Nie wydaje się, aby pojawienie się tylu potworów w jednym odcinku miało być czymś więcej niż tylko cameo, takim mrugnięciem okiem do fanów, ale kto wie? Mnie zastanawia jedno: Jak Judoonom udaje się skutecznie uwięzić tyle potworów w jednym miejscu, a już szczególnie Płaczącego Anioła?! Przekonamy się w przyszłym roku w Revolution of the Daleks.

Źródło: RadioTimesMiłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *