Chris Chibnall, Jodie Whittaker i Mandip Gill o odcinku noworocznym

Mamy dla Was wywiad, w którym Chris Chibnall, Jodie Whittaker i Mandip Gill opowiadają o nadchodzącym odcinku:

Ostatni sezon zakończył się sporym cliffhangerem. Fani bardzo chcą się dowiedzieć jak to wszystko potoczy się dalej. Powiedzcie nam co nieco o tym, od czego zaczyna się odcinek?

Chris Chibnall: Doktor jest więzieniu. Została tam zabrana przez Judoonów na końcu ostatniej serii i będziemy śledzić jej losy w tamtym miejscu. Trochę czasu upłynęło, była w więzieniu bardzo długo. Próbuje sobie z tym poradzić. Na Ziemi Yaz, Graham i Ryan borykają się z kwestią jak żyć bez Doktor. Minęło 10 miesięcy od kiedy widzieli Doktor. I na początku odcinka odkrywają obecność Daleka.

Doktor mierzyła się już ze sporymi wyzwaniami, ale chyba to jest największe z nich. Jak sobie radzi, gdy ją widzimy?

Jodie Whittaker: Na początku Doktor jest w więzieniu. Minęło dla niej bardzo dużo czasu, a dla Doktor czas płynie w określony sposób, więc uważam to za interesujące, że na początku tego odcinka wszystkie odkrycia i przygody nie mają miejsca pod przywództwem Doktor. Dzięki temu jest ciekawie, bo wszystko staje się wysiłkiem zespołowym.

Trzynasta Doktor w swojej celi

Jak Yaz radzi sobie bez Doktor? Czy próbuje stanąć na czele towarzyszy?

Mandip Gill: Cóż, myślę, że, jak widzieliśmy, Yaz ma dość złożoną i odmienną relację z Doktor niż z oboma chłopakami z wielu różnych osobistych powodów. Dlatego myślę, że najlepiej byłoby powiedzieć, że ma trudności bez Doktor, lecz prawdopodobnie próbuje bardziej od chłopaków poradzić sobie z tym problemem. Prawdopodobnie dlatego, że relacja ta została nagle urwana i to jest dla niej trochę problematyczne, ale ma pewną więź z Doktor i Kosmosem. Kocha być w Sheffield, ale jest coś takiego w Kosmosie i Doktor, co jeszcze nie zostało dopełnione. Dlatego Yaz tym usilniej próbuje znaleźć Doktor.

Porozmawiajmy chwilę o kapitanie Jacku. Widzieliśmy go na krótko w 12 serii i wiemy, że powraca w odcinku noworocznym. Od jak dawna to planowaliście?

Chris: Och, od dłuższego czasu. Było to wymyślone od dawna. Wiedzieliśmy, że wróci w odcinku specjalnym, więc umieściliśmy go w poprzedniej serii, a sam odcinek z Judoonami w samym jej środku. Żeby to uzgodnić wykonaliśmy wiele telefonów i odbyliśmy wiele tajnych spotkań, a także nie tak tajnych, na koncertach Johna Barrowmana i tym podobnych! Przeszmuglował mnie za kulisy i odbyliśmy tajną rozmowę. Wiedziałem, że naprawdę chciałem, aby kapitan Jack spotkał Trzynastą Doktor i że minęło już zbyt dużo czasu od kiedy pojawił się w Doctor Who. A ponieważ odcinki świąteczne powinny być niczym uczta, nie ma lepszego dania niż kapitan Jack grany przez Johna Barrowmana!

Kolejna rzecz, o której ludzie mówili i było dużo plotek. Czy to prawda, że nadchodzi koniec rodzinki?

Jodie: Jako Doktor powiem, że rodzinka to już nie czworo.

Mandip: Nie jestem jakoś bardzo emocjonalną osobą, ale nawet ja pomyślałam sobie „to naprawdę smutne, że więcej cię nie zobaczę Brad, bo jesteś taki zapracowany, ciągle w czymś grasz”. Jednak to za wcześnie, żeby ich zaczęło brakować. Mamy swoją grupę na WhatsAppie, w której powiadomienia pojawiają się cały czas. No i oczywiście z powodu lockdownu i tak nie widywaliśmy się przez ten czas, jednak jest za wcześnie, by zdać sobie sprawę z konsekwencji braku ich obecności, ponieważ cały czas ślemy sobie memy albo wiadomości.

Czy możecie nam powiedzieć coś o  fabule i tym, w jaki sposób odejdą?

Chris: Mogę powiedzieć, że jest to bardzo emocjonalne. Myślę, że wszyscy byliśmy we łzach, gdy to oglądaliśmy. To naprawdę ważna część mieszanki odcinka specjalnego, gdzie dostaniecie dużo wzlotów, dużo upadków, dużo humoru, dużo Daleków i mnóstwo emocji. Jest ciężko, ale nie boimy się tego, co dla tej rodziny będzie ostatnią wspólną chwilą. Było emocjonalnie zarówno poza ekranem jak i na ekranie i to jest niesamowita sprawa. Ponieważ, tak jak powiedziałaś, Jodie, wy wszyscy się zgraliście, a nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy tak się stanie. Nie mogliście wiedzieć, że tak się dogadacie i będziecie się tak świetnie bawić. Myślę, że wszyscy mieliśmy dużo szczęścia, że tak się stało.  Widać to na ekranie i poza nim, ale mam nadzieję że będzie to dobre pożegnanie tych dwóch postaci, cokolwiek im się przytrafi.

A czy drzwi pozostaną dla nich otwarte?

Chris: Musicie poczekać i zobaczyć, taka prawda.

W odcinku mamy kilka ekscytujących gościnnych występów. Czy możecie nam opowiedzieć o powrocie Chrisa Notha?

Chris: Cóż, pokochałem jego postać, jego występ był niesamowity. Uwielbiał być w serialu i bardzo chętnie wrócił. Historia jego postaci nie sprawiała wrażenia zakończonej. Został skompromitowany na koniec ostatniego odcinka, w którym go widzieliśmy. A historia jego powrotu i tego jak wdzierał się z powrotem do świata jest tym, co zobaczycie w tym odcinku.

Chris Noth

Jodie: Był genialny. Bawiliśmy się naprawdę dobrze, wręcz świetnie. Myślę, że dla nas jest to naprawdę ważne, jeśli ktoś przychodzi i zamierza opuścić swoją rodzinę, zwłaszcza gdy ktoś jest zza granicy,  będzie musiał spędzić dużo czasu poza domem, godziny są, jakie są. Dzieje się dużo  i nie chcesz, żeby ta energia została zafałszowana na scenie, przeciwnie – chcesz żeby była to bańka ekscytacji. Myślę, że mieliśmy dużo szczęścia, jeśli chodzi o wszystkich gościnnych aktorów, którzy się pojawili. Wszyscy tyle wnieśli, ale mam wrażenie że również bawili się bardzo dobrze. Myślę, że Chris jest geniuszem komedii, on jest zabawny.

Jak myślisz, dlaczego ludzie są tak bardzo podekscytowanie Dalekami? Czego możemy się spodziewać od nich tym razem?

Jodie: Myślę, że to cudowne, że nie trzeba nic wcześniej wiedzieć o Whoniwersum. TARDIS jest w słownikach ludzi niezależnie czy widzieli serial czy nie – podobnie jest z Dalekiem. O to w tym chodzi, małe dzieci wiedzą, co to znaczy 'eksterminować’. To jest tak kultowa rzecz.


Mamy nadzieję, że wywiad się Wam podobał. Wkrótce będziemy mieli dla Was następny, tym razem z odchodzącymi Bradleyem Walshem i Tosinem Colem. Odcinek Revolution of the Daleks nadchodzi w Nowy Rok na BBC One. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: doctorwho.tv

 

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *