Whomanistyczny SerialCon

Jeśli jesteście spragnieni dyskusji wokół naszego ulubionego serialu to szykujcie się na krakowską majówkę! SerialCon nadchodzi wielkimi krokami.

W tym roku niespodziewanie najlepszy (zaraz po Whomanikonie rzecz jasna ;) ) krakowski konwent odbędzie się wcześniej. SerialCon to jedyna taka impreza poświęcona w całości serialom i wszelkim ich aspektom. Już w najbliższy weekend, 30.04-01.05 będzie miała miejsce trzecia odsłona tego wydarzenia. Tym razem odbędzie się nie w Artetece WBP, ale w Pauzie In Garden, Pałacu pod Baranami, Pałacu Emeryka Hutten-Czapskiego, kinie Kijów Centrum oraz w Krakowskim Centrum Kinowym Ars – wydarzenie odbywać będzie się w ramach festiwalu filmowego NETIA OFF CAMERA.

Na fanów Doktora Who czekają dwie spore atrakcje (obie w języku angielskim):

W sobotę 30 kwietnia, od 10:30 do 11:30 w Pauzie In Garden (ul. Rajska 12) o strategiach negocjacyjnych i polityce, na przykładzie wybranych odcinków Doktora Who opowiadał będzie Michał Zabdyr-Jamróz z zaprzyjaźnionego z nami Pulpozaura (Doctor Who’s Perfect Treaty. How to include emotions and self-interest into political decision making?).

W niedzielę 1 maja natomiast, od 13:30 do 15:00 (również w Pauzie) będzie miał miejsce panel dyskusyjny w którym grupa ekspertów zmierzy się z tematem przedstawienia kwestii społecznych w naszym ulubionym serialu (Through the TARDIS door. Doctor Who and social issues) – paneliści to Maja „Sherlockistka” Białek (Gallifrey.pl, sherlockista.blogspot.com), Katarzyna Nowacka (Gallifrey.pl), Artur Nowrot (Pulpozaur.pl) oraz Michał Zabdyr-Jamróz (Pulpozaur.pl), zaś moderatorem będzie dobrze wam znana Loë Gingerstorm.

Ja sam miałem się wypowiadać o badaniach reakcji fanów seriali na spoilery, ale niestety rozłożyła mnie ospa wietrzna. Wiem za to, że część prelekcji i paneli ma być livestreamowana bądź nagrywana, więc ci z was, którzy z jakichś względów nie będą mogli dotrzeć w najbliższy weekend do Krakowa, mogą czuć się nieco pocieszeni.

Z pełnym planem wydarzenia możecie się zapoznać tutaj.

Jesteście gotowi na kolejną dawkę konwentowo-konferencyjnych wrażeń? My już nie możemy się doczekać, by was spotkać.Miłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *