Tydzień z Big Finish (11-17.04.2016)

Podsumowanie newsów i nowości wydawniczych od Big Finish z ubiegłego tygodnia.

Po dość chudych tygodniach znów jesteśmy zasypani premierami i nowinkami. Co nas najbardziej elektryzuje?

Big Finish poinformowało o powrocie Wendy Padbury do roli Zoe Herriot. Jej postać pojawi się jako narrator w kilku short-tripach, które ukażą się na przełomie 2016 i 2017 roku. Tytuł jednego z nich ma brzmieć The British Invasion. Ale wiemy także, że bohaterka pojawi się już wcześniej – w czerwcu ukaże się czteroczęściowy box zatytułowany The Second Doctor Volume 01 w ramach serii The Companion Chronicles. Postać Zoe Herriot ma wystąpić w trzeciej części wydawnictwa – The Integral. Tutaj można odsłuchać trailera tego słuchowiska, które można już teraz zamówić za 25,28 euro (CD) lub 15 euro (do ściągnięcia).

W poprzednim tygodniu zostało to dopiero ogłoszone, ale już jest dostępna pierwsza część trylogii The Two Masters, która będzie się ukazywać do czerwca w ramach głównej serii wydawniczej. And You Will Obey Me, którego trailer możemy przypomnieć sobie tutaj, można zakupić za 18,95 euro (CD) lub 12,99 euro (ściągnięcie). Pozostałe dwie części – Vampiere of the Mind oraz The Two Masters można kupić w przedsprzedaży za tę samą cenę. Obok Petera Davisona i Colina Bakera jako Doktora, w roli Mistrza pojawią się Geoffrey Beevers i Alex Macqueen.

Udostępniono również kolejne słuchowisko z serii The Fourth Doctor Adventures. Tom Baker powraca w opowieści Legacy of Death. U jego boku pojawią się między innymi Lalla Ward jako Romana i John Leeson jako K-9. Historia jest kontynuacją przygód na planecie Aoris, ze słuchowiska The Paradox Planet z ubiegłego miesiąca. Legacy of Death można kupić za 8,99 euro (ściągnięcie) lub 13,89 (CD). Natomiast w tym miejscu jest możliwe wysłuchanie jego trailera.

Ale to nie koniec nowości. Fanów doktorowych powieści i/lub Marka Gatissa ucieszy fakt, że w formie słuchowiskowej adaptacji została wydana jego powieść z 1992 roku – Nightshade. Obok Sylvestra McCoya w roli Siódmego Doktora stanie Sophie Aldred jako Ace. Historia jest już dostępna na stronach BF i można ją kupić 18,95 euro (CD) lub 12,99 euro (ściągnięcie). Natomiast tutaj można wysłać trailera słuchowiska. Big Finish informuje także, że wkrótce ukażą się kolejne adaptacje klasycznych powieści w formie słuchowisk. Trzeba być czujnym.

Tymczasem, przy okazji urodzin Davida Tennanta, pojawiła się świetna okazja do przypomnienia o nadchodzących przygodach Dziesiątego Doktora w Big Finish. Przy okazji przekazano nam ekskluzywną informację – Dziesiąty Doktor wraz z Donną powróci w trzyczęściowej serii już 16 maja! Kto nie może się doczekać, może odsłuchać, zapewne kolejny raz, trailera tej opowieści tutaj. Można również zakupić każdą z części za 13,89 euro (CD) lub 8,99 euro (ściągnięcie).

Na koniec podajemy przykrą wiadomość. W wieku 71 lat zmarł Gareth Thomas, aktor udzielający głosu w licznych słuchowiskach Big Finish. I choć najbardziej dał się zapamiętać fanom serii Blake’s 7, to fani Doktora mogą go kojarzyć z serii Dalek Empire, w której podkładał głos pod postać Kalendorfa.

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *