Whomanistyczny Polcon 2016

W dniach 18-22 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się Polcon, na którym nie zabraknie oczywiście whoviańskich akcentów.

Sto procent doktorowej zawartości konwentu tworzy nasza redakcyjna koleżanka, Blownie – nie może was zabraknąć na jej prelekcji:

Między starym a nowym – podróż z Ósmym Doktorem

Olga „Blownie” Doszyń

sobota, 15:00

Na 10. sezon Doktora Who musimy jeszcze poczekać, a klasyki albo już obejrzeliśmy, albo oglądać nie chcemy… co robić? Nic, tylko zabrać się za expanded universe – a, jak postaram się udowodnić, najlepiej zacząć właśnie od Ósmego. Zapraszam na przegląd komiksów, książek oraz słuchowisk, które z pewnością mogą wypełnić wam długie dni oczekiwania na dalszy ciąg serialu.

Olga przygotowała też konkurs:

The Game of Rassilon: konkurs wiedzy o serialu Doktor Who

Olga „Blownie” Doszyń, Natalia Frymus

piątek, 10:00

Zmierz się z serią pytań od prostych jak umysł Ogrona i przyjemnych jak spacer ogrodami Apalapucii po bardziej skomplikowane niż najświeższy zły plan Mastera. Jeśli o serialu masz wiedzę tylko podstawową, jeśli myślisz, że nic nie pamiętasz, jeśli nie oglądałeś klasyków – nie bój się, ta wiedzówka jest też dla ciebie. Jeśli znasz po imieniu wszystkich członków załogi Bowie Base One, a segmenty Key to Time znalazłbyś z zamkniętymi oczami – przyjdź, nie będziesz się nudzić. Na zwycięzców czeka nieśmiertelna chwała oraz inne nagrody.

Oprócz tego w programie znajdziecie bardzo dużo ciekawych prelekcji na tematy pokrewne, warto się zainteresować. :)

Kto z was wybiera się na ten konwent?Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *