Jodie Whittaker sama wybrała swój kostium

Jodie Whittaker w wywiadzie z BBC Radio 6 Music podzieliła się swoim zdziwieniem wywołanym tym, jak dużą wagę przy wyborze stroju Trzynastej Doktor przykładano do jej zdania. Tak opisuje proces, podczas którego wybiera się kostium:

To naprawdę była praca zespołowa. O wiele bardziej niż przy innych rolach, które grałam. Nie dlatego, że wtedy nie mogłam brać udziału w decyzji, ale dlatego, że przy odtwarzaniu XVIII wieku nie mogę zaszaleć i powiedzieć „Mam ten wspaniały pomysł – chcę nosić converse’y!”.

Nie znam się na komponowaniu kostiumu… Przy każdym jest pewien określony nastrój związany z nim – na przykład przy Beth Latimer (Broadchurch) musiałam wyglądać, jakbym była z konkretnego miejsca i czasu.  Cudowną rzeczą w postaci Doktor jest to, że nie ma żadnych takich zasad.

kostium trzynastej - lekki jasnonebieski płaszcz, t-shirt i spodnie do połowy łydki

Whittaker opowiedziała, jak użycie koloru wpłynęło na kreację Trzynastej Doktor – był to dla niej bardzo ważny aspekt całego stroju. Dla przykładu, różne odcienie niebieskiego reprezentują sklepienie niebieskie – stąd kolorystyka płaszcza (podszewka symbolizuje kosmos, a kolor zewnętrzny niebo).

Uwielbiam nawiązania wkomponowane w ten kostium, ale kluczowe było, aby było w nim wygodnie. Często zdarza mi się myśleć o kostiumach różnych postaci: „W tym musi być gorąco! Założę się, że nałożenie tego trwa godzinę”. Mój strój jest bardzo wygodny dla każdego, niezależnie od płci.

Nie chciałam, by był to jednolity kostium. Koszulka wygląda nowocześnie, ale szelki i spodnie wyglądają, jakby mogły być z zupełnie innej epoki.

Pytaliśmy was już o opinię, gdy strój Trzynastej Doktor został ujawniony, ale co myślicie po zobaczeniu go w serialu? Podtrzymujecie swoje ówczesne zdanie czy może coś się zmieniło?

Źródło: CultboxObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jodie Whittaker sama wybrała swój kostium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *