Ulubiony Doktor Petera Capaldiego

Chyba każdy fan serialu ma swojego ulubionego Doktora. Różne inkarnacje Władcy Czasu podsycają lojalność whovian, nie jest więc zaskoczeniem, że obecny odtwórca głównej roli – Peter Capaldi – również wybrał swoją ulubioną. Jest to jednak dość nietypowy wybór, biorąc pod uwagę, że niewielu zobaczyło tę postać na ekranie…

Zapytany podczas Portland’s Rose City Comic-Con o swojego ulubionego Doktora, Capaldi wybrał Jodie Whittaker. Wywołało to entuzjastyczną reakcję tłumu – nawet mimo tego, że Peter nie widział jeszcze Trzynastki w akcji (w przeciwieństwie do odchodzącego producenta wykonawczegoStevena Moffata).

Capaldi dał do zrozumienia, że Whittaker przejmie niesamowitą rolę, gdy snuł opowieści o rozkoszach bycia częścią serialu BBC.

To jest niezwykłe doświadczenie, bo przez cały czas, kiedy jest się Doktorem, jest się też w centrum zainteresowania. Mieć coś takiego w swoim życiu to coś wyjątkowego. Uważam, że to wielki zaszczyt być na takiej pozycji. Bycie Doktorem jest wspaniałe. Jesteś Doktorem Who – na chwilę.

Jego towarzyszka, Pearl Mackie, dodała:

To niesamowite. Jedną z najlepszych rzeczy jest fakt, że każdy odcinek jest w pewnym sensie w innym gatunku. Mimo to wciąż pojawiają się potwory. To coś cudownego. Jednego dnia jesteś na obcej planecie, walcząc z emotkobotami, następnego chodzisz po lodzie w kostiumie z epoki wiktoriańskiej. Szaleństwo. Każdy dzień był tak różny od innych. W sumie to jest najlepszy serial w telewizji.

Wielu fanów na pewno by się z tym zgodziło, nie powstrzymało to jednak tłumu od zapytania aktorów, jaki inny serial chcieliby zobaczyć w crossoverze z Doctor Who. Mackie zasugerowała Buffy: Postrach wampirów, a Capaldi zaproponował coś bardziej zabójczego.

Chciałbym zobaczyć w takiej roli Grę o tron. Uważam, że Doktor spytałby: „Biali Wędrowcy? Jacy Biali Wędrowcy? Gdzie oni są? Pokażcie mi ich”.

Brzmi jak coś, co w końcu zatrzyma Nocnego Króla. Miejmy nadzieję, że nowa ulubienica Capaldiego i scenarzyści serialu robią notatki do kolejnej serii…

Co myślicie o wyborze Petera?

Źródło: Comicbooks

PATRONITEObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Ulubiony Doktor Petera Capaldiego

  1. Trochę dziwny wybór. Dla mnie Jodie jeszcze nawet nie jest Doktorem. Nie uznaje jej.
    No, ale aktorzy i ich opinie, przemyślenia…zwykły, szary człowiek nie zrozumie :D

    1. Też się zgodzę że to dziwne (zwłaszcza że jej jeszcze nie widział w akcji, na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć że Szesnasty/Szesnasta jest najlepszym Doktorem ever i co mi zrobicie?). Dlatego dla mnie jest to trochę element dalszego przekonywania nieprzekonanych do Jodie (czy w ogóle do żeńskich inkarnacji Doktora) i w takim kontekście mam wrażenie że jest to trochę na siłę. Przy czym oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i mam nadzieję że też będę miał tego samego ulubionego Doktora co Peter :)
      A propos crossovera: Capaldi prosi, Capaldi ma! Oto trailer :D https://www.youtube.com/watch?v=OlALvZqT9kM (pomijam że bardzo chciałbym żeby Dance zdążył jeszcze Mistrza/innego złego Time Lorda zagrać).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *