Pearl Mackie miała się nie pojawić w Twice Upon a Time?

Steven Moffat potwierdził, że Bill Potts na początku miała się nie pojawić w odcinku świątecznym – jednak, jak teraz twierdzi, bez niej ten odcinek by nie działał.

Powrót Pearl Mackie do roli towarzyszki Doktora w specjalnym odcinku był ogłoszony już w wakacje. Fani byli zachwyceni, kiedy dowiedzieli się o tym, że Pearl Mackie ponownie wcieli się w rolę Bill Potts i jeszcze raz stanie u boku Doktora Petera Capaldiego pomimo jej rzekomego odejścia w odcinku kończącym dziesiąta serię.

W odcinku specjalnym Bill będzie istotną postacią, jednak nie zawsze tak było. Podobno w pierwszych szkicach scenariusza postać ta nie pojawiała się w ogóle. Moffat powiedział:

Dodanie Bill pojawiło się w mojej głowie później. Właśnie zaczynałem pisać scenariusz, mieliśmy postać Marka Gatissa i nie było postaci Bill. Pomyślałem: To znowu dowód na konieczność tego schematu. Potrzebujemy kogoś, komu będzie można coś tłumaczyć. Nie, by wyjaśnić coś Doktorowi, to nie jest coś, co towarzysz ma robić. Towarzysz sprawia, że jest zabawnie.

Główny scenarzysta podaje nam kilka przykładów tego, jak wygląda pierwiastek „zabawy” w Twice Upon a Time. W szczególności odnosi się do kilku sytuacji Bill z Davidem Bradleyem:

Prędkość, z którą Bill uświadamia sobie, że ten zwariowany staruszek to Doktor, jest upokarzająca dla obecnego wcielenia. Jest przerażony, że domyśli się za szybko.

Te sceny i po prostu perspektywa Bill były niezbędne. I tak bardzo zakochałem się w niej i przyzwyczaiłem się do pisania tego głosu, za którym się stęskniłem i po prostu chciałem, by weszła i powiedziała: Hej! Czemu ta TARDIS jest mniejsza?

Sama aktorka była bardzo uradowana, kiedy otrzymała telefon, często podkreślała w zachwycie przebieg historii i jej tajemniczy powrót:

Jestem naprawdę podekscytowana. Zadzwonili do mnie i zapytali, czy chcę wrócić. Jasne, że chcę!

Jest trochę tajemnic otaczających to, ale to miłe. Bill wraca do pełnego trybu Bill… z pewnym wyjątkiem. Zobaczymy też trochę relacji Bill i Doktora, co jest bardzo zabawne. To cudowna historia w Doctor Who i jest to cudowna świąteczna opowieść.

Myślę, że będzie to świetna zabawa dla wszystkich – historia jest również bardzo zabawna, co jest wspaniałe. Potrzebujesz tego w święta po kilku kieliszkach wina, prawda?

Bardzo dobrze wypada również jako osobny odcinek – nawet jeśli nie masz pojęcia na temat Doctora Who, co jest bardzo fajne! Jest to zabawne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Myślę, że to będzie wspaniałe.

Brzmi to jak idealne zakończenie historii Bill i doskonały prezent pod choinkę.

Źródło: Radio Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *