Udostępniono scenariusze do serii 13

Jeśli chcielibyście sobie odświeżyć serię 13 lub jesteście po prostu ciekawi jej kulis, albo chcecie zobaczyć, jak wyglądają scenariusze do naszego ulubionego serialu… To mamy dla Was dobrą wiadomość. Wasz scenariuszowy głód wiedzy może zostać zaspokojony.

Nie wszystkie scenariusze napisał wyłącznie Chibnall - na zdjęciu Maxine Alderton

Udostępnione wcześniej scenariusze zaktualizowano o siedem nowych – sześć odcinków przypływu oraz noworoczny odcinek z Dalekami. Gwoli przypomnienia, autorem sześciu z tych siedmiu scenariuszy jest odchodzący showrunner Chris Chibnall. Siódmy zaś, do odcinka „Wioska Aniołów” jest powstał we współpracy Chibnalla z Maxine Alderton, której poprzedni scenariusz do odcinka „Groza w Villi Diodati” również jest dostępny na poniżej stronie.

BBC Writersroom – znajdziecie tu także scenariusze do całej serii 12, pierwszego odcinka z Trzynastą Doktor, gry na VR The Runaway,  oraz części odcinków serii 9, 10, po jednym odcinku z serii 5 i 6. Udostępniono tutaj także coś z serii 1 i 3.

W scenariuszach rzecz jasna znajdują się didaskalia, czyli wskazówki dotyczące sceny i opisy, które pomagają w realizacji scenariusza (np.  wskazują aktorowi, o czym myśli dana postać, a czego siłą rzeczy nie widzimy na ekranie). Mogą też się zdarzyć pewne różnice względem odcinków, które widzieliśmy. Wynika to ze zmian, które z różnych względów musiały zostać naniesione, a czasem aktorzy też zwyczajnie improwizują.

Źródło: Twitter BBC WritersroomFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *