Nadchodzi nowa mobilna gra w świecie „Doctor Who” od East Side Games

Wygląda na to, że whoviańscy fani gier mobilnych ostatnio mają szczęście do nowych produkcji. W zeszłym roku miała miejsce premiera Doctor Who: The Lonely Assassins. Na ten rok zaś planowana jest premiera kolejnej doktorowej gry, jednak od innego studia, East Side Games.

Położone w Vancouver studio East Side Games Group ogłosiło właśnie wieloletnią współpracę z BBC Studios, by wypuścić na rynek mobilny doktorową grę w modelu free-to-play „opartą o narrację”. Oznacza to, że rozgrywka będzie możliwa za darmo i najpewniej (sądząc po pozostałych grach studia), będzie zawierać mikropłatności pozwalające na zakup waluty w grze. Gra ukaże się na platformy iOS i Android, jednak konkretniejszej daty premiery na razie nie zdradzono. Gra nie ma jeszcze tytułu i ma być oparta na innowacyjnej technologii opracowanej przez studio.

Wcześniej studio tworzyło już gry łączące się z różnymi serialami. W ich portfolio znajdują się się gry z uniwersów seriali takich jak „Biuro”, Archer, RuPaul’s Drag Race i „U nas w Filadelfii”.

Logo East Side Games

Jak mówi Kevin Jorge, starszy producent w BBC Studios:

Cieszymy się, że możemy współpracować z East Side Games Group nad wprowadzeniem nowej, opartej na narracji gry Doctor Who na urządzenia mobilne. To nowe partnerstwo pozwoli graczom i fanom nam spotkanie i zebranie wielkiej obsady kultowych postaci z Whoniwersum, przeżyć uwielbiane przez fanów przygody i pokonać kultowych wrogów, gdy będą ratować Doktor(a) w ekscytującej nowej opowieści.

Darcy Taylor, dyrektor generalny ESGG dodał:

„Doctor Who” podbija wyobraźnię ludzi od prawie 60 lat i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani i zaszczyceni mając możliwość wprowadzenia tej legendarnej marki na platformy mobilne. Ta umowa z BBC Studios pozwala nam zaoferować prawdziwie kultową, rozpoznawalną na całym świecie markę dla trwającej bazy nowych i wytrwałych fanów oraz wzmacniać nasze portolio gier typu „super ważne”.

Wygląda na to, że BBC ponownie bardziej przychylnym wzrokiem patrzy na gry (również w ramach wydarzeń, a także na te bez prądu). Zagrałem sobie przez chwilę dla próby w jedną z dotychczasowych gier. Widać, że gry raczej dość podobne gry tworzą i przypominają mi one gry typu Westworld czy TV Empire Tycoon, a więc gry typu idle – mamy pewną bazę, którą rozbudowujemy o dodatkowe pokoje, z których co jakiś czas dostajemy wewnątrzgrową walutę oraz mamy pewne zadania do wykonywania (np. wybudować coś czy zatrudnić X pracowników) i generalnie nie wykonujemy jakichś bardzo skomplikowanych czynności. Czasem pewne czynności wykonują się w czasie rzeczywistym i trzeba odczekać ileś czasu. Jest też zapewne waluta premium pozwalająca na szybszy rozwój lub możliwość dokupienia wewnątrzgrowej waluty za gotówkę lub w zamian za obejrzenie reklamy – nie dotarłem wprawdzie do tego momentu, natomiast podejrzewam, że z nową doktorową grą będzie podobnie. Tak jak zwykle z grami free-to-play, gdzie płacimy pieniędzmi, czasem lub obejrzeniem reklam. Nie liczyłbym też na fabułę rodem z „Wiedźmina 3”, ale trzymam kciuki za coś, do czego będzie można zajrzeć od czasu do czasu. I że to tylko początek renesansu przygody „Doctor Who” z grami.

Źródło: CultBoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *