Nadchodzi nowa mobilna gra w świecie „Doctor Who” od East Side Games

Wygląda na to, że whoviańscy fani gier mobilnych ostatnio mają szczęście do nowych produkcji. W zeszłym roku miała miejsce premiera Doctor Who: The Lonely Assassins. Na ten rok zaś planowana jest premiera kolejnej doktorowej gry, jednak od innego studia, East Side Games.

Położone w Vancouver studio East Side Games Group ogłosiło właśnie wieloletnią współpracę z BBC Studios, by wypuścić na rynek mobilny doktorową grę w modelu free-to-play „opartą o narrację”. Oznacza to, że rozgrywka będzie możliwa za darmo i najpewniej (sądząc po pozostałych grach studia), będzie zawierać mikropłatności pozwalające na zakup waluty w grze. Gra ukaże się na platformy iOS i Android, jednak konkretniejszej daty premiery na razie nie zdradzono. Gra nie ma jeszcze tytułu i ma być oparta na innowacyjnej technologii opracowanej przez studio.

Wcześniej studio tworzyło już gry łączące się z różnymi serialami. W ich portfolio znajdują się się gry z uniwersów seriali takich jak „Biuro”, Archer, RuPaul’s Drag Race i „U nas w Filadelfii”.

Logo East Side Games

Jak mówi Kevin Jorge, starszy producent w BBC Studios:

Cieszymy się, że możemy współpracować z East Side Games Group nad wprowadzeniem nowej, opartej na narracji gry Doctor Who na urządzenia mobilne. To nowe partnerstwo pozwoli graczom i fanom nam spotkanie i zebranie wielkiej obsady kultowych postaci z Whoniversum, przeżyć uwielbiane przez fanów przygody i pokonać kultowych wrogów, gdy będą ratować Doktor(a) w ekscytującej nowej opowieści.

“We’re delighted to be working with East Side Games Group to bring a new narrative driven Doctor Who game to mobile,” said Kevin Jorge, Senior Producer at BBC Studios. “This new partnership will allow gamers and fans the opportunity to meet and collect a huge cast iconic characters from across the Who-niverse, relive fan favourite adventures and defeat iconic enemies as they try to save the Doctor in an exciting new story.”

Darcy Taylor, dyrektor generalny ESGG dodał:

„Doctor Who” podbija wyobraźnię ludzi od prawie 60 lat i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani i zaszczyceni mając możliwość wprowadzenia tej legendarnej marki na platformy mobilne. Ta umowa z BBC Studios pozwala nam zaoferować prawdziwie kultową, rozpoznawalną na całym świecie markę dla trwającej bazy nowych i wytrwałych fanów oraz wzmacniać nasze portolio gier typu „super ważne”.

Doctor Who has been capturing the imaginations of people for almost 60 years and we couldn’t be more thrilled and honoured to have the opportunity to bring this legendary franchise to mobile,” added Darcy Taylor, Chief Executive Officer of ESGG. “This agreement with BBC Studios allows us to bring a truly iconic, globally recognized franchise to an enduring fan base of new and diehard fans and further strengthens our ‘Super Marquee’ game publishing portfolio.”

Wygląda na to, że BBC ponownie bardziej przychylnym wzrokiem patrzy na gry (również w ramach wydarzeń, a także na te bez prądu). Zagrałem sobie przez chwilę dla próby w jedną z dotychczasowych gier. Widać, że gry raczej dość podobne gry tworzą i przypominają mi one gry typu Westworld czy TV Empire Tycoon, a więc gry typu idle – mamy pewną bazę, którą rozbudowujemy o dodatkowe pokoje, z których co jakiś czas dostajemy wewnątrzgrową walutę oraz mamy pewne zadania do wykonywania (np. wybudować coś czy zatrudnić X pracowników) i generalnie nie wykonujemy jakichś bardzo skomplikowanych czynności. Czasem pewne czynności wykonują się w czasie rzeczywistym i trzeba odczekać ileś czasu. Jest też zapewne waluta premium pozwalająca na szybszy rozwój lub możliwość dokupienia wewnątrzgrowej waluty za gotówkę lub w zamian za obejrzenie reklamy – nie dotarłem wprawdzie do tego momentu, natomiast podejrzewam, że z nową doktorową grą będzie podobnie. Tak jak zwykle z grami free-to-play, gdzie płacimy pieniędzmi, czasem lub obejrzeniem reklam. Nie liczyłbym też na fabułę rodem z „Wiedźmina 3”, ale trzymam kciuki za coś, do czego będzie można zajrzeć od czasu do czasu. I że to tylko początek renesansu przygody „Doctor Who” z grami.

Źródło: CultBoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *