Tydzień z Big Finish (7.09-13.09.2015)

Podsumowanie wiadomości od Big Finish z ubiegłego tygodnia.

Poprzedni tydzień minął pod znakiem kolejnych ogłoszeń serii Torchwood.

Na początku tygodnia zapowiedziano powrót Eve Myles i Rhysa Williamsa w słuchowisku Torchwood: Forgotten Lives. Jego akcja będzie się dziać przed wydarzeniami serialowego odcinka Miracle Day. Premiera jest zaplanowana na listopad, a już teraz można zamówić słuchowisko w przedsprzedaży za niecałe 10 funtów. Będzie to trzecia część słuchowisk poświęconych Torchwood.

Tymczasem już teraz ruszyła sprzedaż pierwszej części słuchowiska z serii z kapitanem Jackiem Harknessem – Torchwood: The Conspiracy. Kosztuje niecałe 10 funtów, ale za darmo możemy wysłuchać trailera. 

Na październik natomiast zapowiedziano premierę drugiej części serii – Torchwood: Fall to Earth. W niej dla odmiany wystąpi Gareth David-Lloyd, który w serialu wcielał się w rolę Ianto Jonesa. Podobnie jak resztę serii można zakupić je za 9,99 funtów, a także za darmo wysłuchać trailera.

Dla fanów innych historii gratką będzie nowa seria Doctor Who: Classic Doctors, New Monsters. W tym boksie znajdą się cztery historie, po jednej z Piątym, Szóstym, Siódmym i Ósmym Doktorem. Serię otworzy słuchowisko Harvest of the Sycorax z Sylvestrem McCoyem, w którym Doktor zmierzy się z jednymi z lepszych potworów Russella T Daviesa. W pozostałych Peter Davison zmierzy się z Płaczącymi Aniołami, Paul McGann z Sontaranami, a Colin Baker prawdopodobnie z Judoonami. Seria ukaże się w 2016 roku, a już teraz można ją zamówić za 20 funtów.

Sylvester McCoy powrócił natomiast w słuchowisku Doctor Who: Terror of the Sontarans, które jest 203 częścią głównej serii wydawniczej Big Finish dotyczącej Doktora Who. To dalsza część przygód Siódmego Doktora i jego towarzyszki Mel (w tej roli Bonnie Langfeld). Seria jest już dostępna, można ją zakupić za 14,99 funtów na płycie CD i ściągnąć za 12,99 funtów.

Źródło: Big Finish

 Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *