(Podwójny) Tydzień z Big Finish (6-19.03.2017)

Po raz kolejny zanurzamy się w garść newsów od naszego ulubionego wydawcy doktorowych słuchowisk – tym razem wybieramy między Ósmym, Torchwood, a rozlicznymi towarzyszami Doktora. Tylko po co wybierać?

Oto po raz kolejny powraca Ósmy Doktor! Jest już dostępna czwarta część słuchowisk Doom Coalition. Paul McGann pojawi się w nich razem z Nicolą Walker (w roli Liv Chenki), Hattie Morahan (Helen Sinclair) oraz Alex Kingston (River Song). Wystąpią również liczni Władcy Czasu. Całość w formie czteroczęściowego boxu można już kupić za 20 euro (za ściągnięcie) lub 22,93 euro (za wersję na płycie CD). Natomiast tutaj można odsłuchać trailer całego zbioru.

W maju natomiast ma się pojawić również czwarta seria słuchowisk z serii UNIT, także w formie czteroczęściowego boxu. Assembled to zbiór opowieści, w których głosów użyczą Jemma Redgrave (jako Kate Stewart), Ingrid Oliver (jako Osgood), a również Katy Manning (w roli byłej towarzyszki Doktora Jo Jones, wcześniej Jo Grant). Całość, podobnie jak Doom Coalition,  można już kupić w przedsprzedaży za 20 euro (za ściągnięcie) lub 22,93 euro (za wersję na płycie CD). Dotąd nie jest dostępny jego trailer, jak będzie, na pewno damy znać!

Jak już widać powyżej, pojawi się wielu interesujących towarzyszy w najbliższym czasie, ale nigdy mało! Już w czerwcu ukaże się jedenasta odsłona serii The Companion Chronicles. The First Doctor Volume 2 także przyjmie formę czteroczęściowego boxu, w którym usłyszymy Vicki (Maureen O’Brien), Stevena Taylora (Peter Purves) oraz Polly (Aneke Willis). Całość można już teraz kupić w przedsprzedaży za 15 euro (promocyjna cena za ściągnięcie!) lub 23,93 euro (za wersję na płycie CD). Dotychczas nie udostępniono trailera historii.

Następny w kolejce jest… a jakże, czteroczęściowy box. Tym razem w bardziej odległej przyszłości (choć jeśli mamy TARDIS…). Ian McNeice powróci do roli Winstona Churchilla, a obok niego usłyszymy Neve McIntosh jako Madame Vastrę. The Churchill Years Volume 2 ukaże się dopiero w lutym przyszłego roku, więc nie wiemy wiele o obsadzie, wiemy jednak, że trzy z czterech historii będą się działy podczas drugiej wojny światowej, ale pierwsza z nich przeniesie nas pod koniec XIX wieku, gdzie przyjrzymy się słynnemu politykowi na początku jego kariery. Słuchowisko można już teraz zamówić w przedsprzedaży (i chyba warto) za 20 euro za ściągniecie lub 26,37 euro za wersję na płycie CD.

Ale wracamy z przyszłości, bo to nie koniec premier! Jest już dostępne kolejne słuchowisko o Torchwood. Visiting Hours to historia, w której przenosimy się do szpitala, gdzie znikają ciała zmarłych. Co się dzieje? To próbuje rozwikłać Rhys Williams (w tej roli Kai Owen). Słuchowisko można kupić za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 11,45 euro ze wersję na płycie CD. Tymczasem tutaj można odsłuchać jego trailer. Choć warto kupić całość.

Jak już pisaliśmy jakiś czas temu, z okazji 40-lecia serialowego debiutu Jago i Litefoota w odcinku The Talons of Weng-Chiang słynna para detektywów powróci w kwietniu tego roku w trzynastej już serii swoich przygód. Obszerny, czteroczęściowy box z głównymi rolami niezastąpionych Christophera Benjamina i Trevora Baxtera pojawi się w przyszłym miesiącu, a już teraz można zakupić go przedsprzedaży za 25 euro (download) lub 34,40 euro (CD). W historiach pojawią się rozmaite zagadki do rozwiązania, a w jednym ze słuchowisk istotną rolę odegra Agencja Czasu. Big Finish już teraz udostępniło nam tutaj trailer serii – warto się wsłuchać!

Na koniec powrócimy do Cardiff – Torchwood! W ramach głównej serii wydawniczej instytutu już w lipcu powróci Gareth David-Lloyd w roli Ianto Jonesa. Słuchowisko o intrygującym tytule The Office of Never Was przedstawi nam zagadkę tajemniczego biura w stolicy Walii. Co się tam dzieje? Warto się przekonać, słuchowisko można kupić już teraz w przedsprzedaży za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 11,45 euro (za CD). Można już również tutaj odsłuchać trailer historii.

Zaledwie dwa tygodnie, a już moc newsów i wiadomości. I historii w dużej mierze tajemniczych. Która z nowinek elektryzuje was najbardziej? Podzielcie się nami w komentarzach!

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *