Tydzień z Big Finish (26.09-2.10.2016)

Podsumowanie nowości od Big Finish z ubiegłego tygodnia.

Poprzedni tydzień zaczęliśmy nadzwyczajną promocją. W 2013 roku, z okazji pięćdziesięciolecia serialu, została opublikowana seria Destiny of the Doctor, w ramach której ukazało się jedenaście słuchowisk, po jednym z każdym wcieleniem Doktora. Seria cieszyła się dużą popularnością. Natomiast teraz Big Finish oferuje zakup całej serii w jednym zbiorczym boxie. Można go zakupić za 25 euro (za ściągnięcie) lub 33,96 euro (za płytę CD).

Dopiero w ostatnim tygodniu miesiąca dostaliśmy za to wrześniowy short-trip. Historię Czwartego Doktora, Romany i Adrica na planecie Veridis, zatytułowaną A Full Life, usłyszymy opowiadaną z perspektywy tego ostatniego, któremu głosu udziela Matthew Waterhouse. Słuchowisko tradycyjnie już możemy kupić za 2,99 euro, natomiast tutaj jest dostępny do odsłuchania jego trailer.

Zostaniemy jeszcze przy short-tripach, ponieważ ogłoszono tytuły pierwszych pięciu, które ukażą się w przyszłym roku. W styczniu będzie do historia Liv Chenki i Ósmego Doktora, opowiadana przez Nicolę Walker. Tutaj można odsłuchać trailer tej historii, która będzie nosić tytuł The World Beyond the Trees. W lutym wysłuchamy historii Trzeciego Doktora i Jo Grant – Gardeners’ Worlds – opowiadanej przez Toma Treloara. Marzec będzie należeć do Rufusa Hounda i przygód Czwartego Doktora, Harry’ego Sullivana i Sary Jane Smith w słuchowisku zatytułowanym How to Win Planets and Influence People. W kwietniu natomiast powrócimy do Ósmego Doktora, tym razem w towarzystwie Lucie Miller (Sheridan Smith), w słuchowisku Flashpoint. A maj to historia Pierwszego Doktora z Benem i Polly. Opowieść zatytułowana Falling będzie czytana przez Anneke Wills. Każde z tych słuchowisk można kupić w przedsprzedaży za 2,99 euro lub zamówić w całorocznej subskrypcji.

Pierwszy dzień października przyniósł nam natomiast specjalną promocję na jedno z najbardziej lubianych słuchowisk z udziałem Paula McGanna. Other Lives z 2005 roku jest historią, w której Ósmy Doktor wraz z Charley (India Fisher) i C’rizzem (Conrad Westmaas) znajdują się w czasach wiktoriańskich. To rozbudza wyobraźnię. I w specjalnej promocji przez cały październik można to słuchowisko ściągnąć za jedyne 2,99 euro! A jakby ktoś chciał sprawdzić, czy warto, jest dostępny trailer tej historii.

Która z ubiegłotygodniowych nowości interesuje Was najbardziej?

Źródło: Big Finish

 Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *